Lechia Gdańsk zakończyła sezon porażką, ale i tak została mistrzem Fortuna 1 Ligi. Teraz przed piłkarzami i sztabem urlopy. Do pracy zespół wróci za trzy tygodnie. 

Byliśmy najlepsi w tym sezonie, jesteśmy mistrzami 1. ligi z czego się cieszymy, ale zamykamy ten sezon i już planujemy i myślimy o tym co czeka nas w Ekstraklasie. Teraz zawodnicy i sztab udadzą się za zasłużony urlop - mówił po niedzielnym meczu w Legnicy trener Lechii Gdańsk Szymon Grabowski. Choć Lechia na stadionie im. Orła Białego przegrała, to i tak jest najlepsza w całej lidze.

Sezon Ekstraklasy wystartuje 19 lipca. Biało-Zieloni według wstępnego planu mają wrócić do treningów 17 czerwca, a później udać się na zgrupowanie w Gniewinie. W planie są także mecze kontrolne, a rywali powinniśmy poznać w najbliższych dniach. W najbliższych dniach powinniśmy także poznać zestaw par PKO Ekstraklasy. Wówczas kibice, jak i klub będą mogli powoli planować pierwsze tygodnie sezonu logistycznie.

Latem w Gdańsku może dojść także do zmian kadrowych - kilku piłkarzy nie jest pewnych swojej przyszłości (mowa o graczach wypożyczonych), a i do klubu możemy spodziewać się kilku wzmocień. Wyjaśni się też przyszłość Kevina Blackwella, który ma ofertę ze Stanów Zjednoczonych. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że on chciałby zostać w Gdańsku.

źródło: własne