lechia

Reprezentacja województwa pomorskiego z rocznika 1996 zajęła drugie miejsce w finałach mistrzostw Polski o Puchar Jerzego Michałowicza. W kadrze Pomorza wystąpiło aż ośmiu piłkarzy Lechii Gdańsk!

Tegoroczne zmagania o mistrzostwo Polski zawodników z rocznika 1996 toczyły się na Opolszczyźnie. W turnieju finałowym wystąpiła też kadra Pomorza, w której wiodące role odgrywają młodzi piłkarze gdańskiej Lechii. Dość powiedzieć, że w reprezentacji województwa jest aż ośmiu Lechistów: Michał Jajkowski, Adrian Bielawski, Grzegorz Gulczyński, Łukasz Kopka, Sebastian Sypniewski, Kamil Godula, Przemysław Kamiński i Karol Wiśniewski.

- Tak duża liczba naszych zawodników w kadrze Pomorza to z jednej strony wyróżnienie dla Klubu, a z drugiej potwierdzenie, że szkolenie u nas jest na wysokim poziomie – potwierdza Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, w której szkolona jest gdańska młodzież.

Podczas kilkudniowych rozgrywek kadra Pomorza wygrała mecze eliminacyjne z rówieśnikami z Warmińsko-Mazurskiego 3:0, Dolnośląskiego 2:1 i Lubelskiego 3:0. Z kompletem zwycięstw Pomorzanie awansowali do ścisłego finału. W nim jednak, dopiero po serii rzutów karnych, musieli uznać wyższość Małopolski (3:5).

Ostatecznie reprezentacja Pomorza zajęła drugie miejsce, ale indywidualnie wyróżnieni zostali zawodnicy Lechii. Sebastian Sypniewski z sześcioma golami na koncie został najlepszym strzelcem mistrzostw, zaś na najlepszego bramkarza uznano golkipera Biało-Zielonych Michała Jajkowskiego.