Reprezentacja Polski do lat 21, z obrońcą Lechii Gdańsk Pawłem Stolarskim w kadrze, przeprowadziła dziś na Stadionie Miejskim w Gdyni oficjalny trening przed czwartkowym meczem z Norwegią. Z kadrą trenowali też Lechiści aktualnie wypożyczeni do innych klubów: bramkarz Damian Podleśny (Chojniczanka Chojnice) i obrońca Adam Dźwigała (Górnik Zabrze). W treningu udział wzięli związani niegdyś z Lechią Gdańsk Andrzej Juskowiak i Ryszard Robakiewicz oraz pomocnik Przemysław Frankowski.

 

Reprezentacja Polski do lat 21 w poniedziałek rozpoczęła w Gdyni zgrupowanie przed meczami z Norwegią i Ukrainą. Do drużyny został przesunięty Paweł Stolarski, który wcześniej otrzymał nominację do kadry U-20.

 

Listopadowe mecze towarzyskie drużyny Marcina Dorny są kolejnym etapem przygotowań do młodzieżowych mistrzostw Europy 2017. 12 listopada drużyna Marcina Dorny zmierzy się w Gdyni z rówieśnikami z Norwegii, a 16 listopada zagra w Krakowie, na stadionie Cracovii, z reprezentacją Ukrainy U-20.

 

Czwartkowy mecz Polski z Norwegią rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny. Transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

 

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2015 roku Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polsce organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej mężczyzn do lat 21, które zostaną rozegrane w 2017 roku.

 

Za niespełna dwa lata do naszego kraju zjadą najzdolniejsi zawodnicy młodego pokolenia. W turnieju będą mogli wziąć udział piłkarze, którzy zostali urodzeni po 1. stycznia 1994 roku. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej wybrał listę miast rekomendowanych UEFA, jako miasta-gospodarze mistrzostw Europy. Zgodnie z podjętą decyzją polska federacja wybrała siedem miast: Warszawę, Bydgoszcz, Gdynię, Kielce, Kraków, Lublin oraz Tychy.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z treningu.
[fot. Grzegorz Radtke]

 

{joomplucat:1628 limit=9|columns=3}

Całą galerię zdjęć z treningu znajdziesz tu

 

 

Wywiad z Pawłem Stolarskim ze zgrupowania kadry U-21 znajdziesz tu

 

 

Źródło: pzpn.pl/własne