Lechia II Gdańsk w 21 kolejce IV Ligi na boisku przy Traugutta pewnie pokonała zespół GKS Kolbudy 4:1, do przerwy prowadzili 3:0. Bramki zdobyli Mateusz Żukowski dwie, Mateusz Sopoćko i Egy Maulana Vikri po jednej.

 
Biało-zieloni od początku spotkania narzucili swoje warunki gry i dominowali na boisku, raz za razem atakowali bramkę drużyny przyjezdnej. Swoją przewagę udokumentowali już w 14 minucie, gola na 1:0 zdobył Mateusz Żukowski po asyście Mateusza Sopoćko. Lechiści dalej mieli przewagę i stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia kolejnych bramek. Udało się to w 39 minucie, po podaniu Dominika Szukiełowicza ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Żukowski. Tuz przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wynik na 3:0 podwyższył Mateusz Sopoćko.
Zaraz po przerwie bramkę zdobyli zawodnicy z Kolbud, gospodarze szybko odpowiedzieli bramka która w 63 minucie strzelił Egy Maulana Vikri. Do końca meczu pomimo okazji z obu stron wynik mnie uległ już zmianie i Lechiści zgarnęli 3 pkt.

 

 

 

21. Kolejka 4. Ligi

Lechia Gdańsk - GKS Kolbudy 4:1 (3:0)

Bramki dla Lechii: Mateusz Żukowski (2), Mateusz Sopoćko, Egy Maulana Vikri

Lechia Gdańsk U-23: Maciej Woźniak - Jan Kopania, Filip Dymerski, Daniel Mikołajewski, Dominik Szukiełowicz (50. Bartosz Kuźniarski) - Adrian Petk (K), Mateusz Cegiełka - Egy Maulana Vikri (65. Karol Landowski), Mateusz Sopoćko (46. Kuba Lizakowski), Mateusz Żukowski (46. Grzegorz Wojtkowiak) - Sebastian Rugowski 

Ławka rezerwowych: Kuba Michałowski - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Kuźnikarski, Piotr Gryszkiewicz, Karol Landowski, Kuba Lizakowski

 źródło: lechia.pl / własne