Drużyna Lechii Gdańsk spotkała się po raz pierwszy po przerwie świąteczno-noworocznej. Na piątkowym treningu na stadionie przy ul. Traugutta stawiło się 26 zawodników. Zajęcia poprowadzili Dawid Banaczek oraz Maciej Kalkowski.

Pierwszy trening Lechii w 2016 roku poprowadzili wspólnie Dawid Banaczek i Maciej Kalkowski, ponieważ Piotr Nowak ma zostać oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec dopiero w weekend. Stanie się tak w przypadku otrzymania stosownego zezwolenia ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, o co czynione są starania.

Udział w zajęciach wzięli niemal wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu. Zabrakło Aleksandara Kovacevicia, który do Gdańska przyjedzie dopiero 11 stycznia i będzie kontynuował proces leczenia. Wszystko za sprawą kontuzji doznanej w grudniowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Nie przyjechał również Milos Krasić, który otrzymał dwa dni wolnego. Z kolei indywidualne zajęcia na siłowni miał Piotr Wiśniewski.

Kadra Lechii na pierwszym treningu w 2016 roku:

Bramkarze: Marko Marić, Łukasz Budziłek, Vanja Milinković-Savić

Obrońcy: Adam Chrzanowski, Gerson, Rafał Janicki, Mario Maloca, Neven Marković, Paweł Stolarski, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak

Pomocnicy: Ariel Borysiuk, Michał Chrapek, Lukas Haraslin, Juliusz Letniowski, Daniel Łukasik, Michał Mak, Maciej Makuszewski, Sebastian Mila, Sławomir Peszko

Napastnicy: Adam Buksa, Adam Gołuński, Grzegorz Kuświk, Przemysław Macierzyński, Michał Żebrakowski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
[fot. Grzegorz Radtke]

{joomplucat:2150 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię zdjęć

Czytaj więcej. Cały artykuł znajdziesz tu

Źródło: trojmiasto.sport.pl/własne