W sobotę 17 lutego Lechia Gdańsk rozegrała pierwszy mecz ligowy w 2024 roku. Rywalem Biało-Zielonych była Wisła Płock.

Już przed spotkaniem to starcie zapowiadało się ciekawie ze względu na fakt, że jeszcze w ubiegłym sezonie obie drużyny rywalizowały ze sobą w Ekstraklasie. Mimo znacznie ograniczonej liczby kibiców na Polsat Plus Arenie emocji zdecydowanie nie brakowało. W 15. minucie meczu Tomáš Bobček wyprowadził Lechię na prowadzenie. Następnie w 29. minucie wynik na 2:0 podwyższył Maksym Khlan. W drugiej połowie za sprawą Camilo Meny Lechia wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Ostateczny wynik ustalił Fabian Hiszpański, który zdobył honorową bramkę dla „Nafciarzy”. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z tego spotkania, który jest dostępny na naszym kanale LechiaNetTV na platformie YouTube.

Zobaczcie, jak to wszystko wyglądało okiem naszej kamery!

https://youtu.be/spISmzMUL1s?si=G3jo-AnA7Sa5ydth

źródło: własne

Maciej Kalkowski to postać, której nikomu w Biało-Zielonym środowisku nie trzeba przedstawiać. Od 9 roku życia związany był z Lechią - najpierw jako piłkarz, a później jako członek sztabu. Obecnie jest trenerem B-Klasowej TLG. "Kalka" był gościem naszego Lechijnego Studia przed startem rundy wiosennej w 1. lidze. - My kibice musimy zrobić wszystko, żeby Lechia wróciła do Ekstraklasy - mówił. 

Czytaj więcej: Maciej Kalkowski dla LechiaTV: Liczę, że do formy wróci Sezonienko [WIDEO]

Podkategorie