Trener Szymon Grabowski został wybrany na prowadzenie zespołu Lechii Gdańsk w nadchodzącym sezonie. Wraz z nim w sztabie szkoleniowym znajdzie się kilku nowych członków, mianowicie drugi trener, asystent trenera, trener bramkarzy i trener przygotowania fizycznego.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 czerwca, prezes Ziemowit Deptuła przedstawił Szymona Grabowskiego jako osobę odpowiedzialną za prowadzenie drużyny w nadchodzącym sezonie. Wkrótce potem zaczęto składanie sztabu szkoleniowego, którego zadaniem będzie wsparcie nowego trenera w budowaniu i przygotowaniu piłkarzy do rywalizacji na zapleczu Ekstraklasy.

Do sztabu szkoleniowego dołączą następujący trenerzy:

Paweł Ściebura – II trener, posiadający certyfikat UEFA PRO. Wcześniej pracował jako pierwszy trener m.in. w Skrze Częstochowa, GKS Jastrzębie i RKS Radomsko.

Rafał Rajzer – asystent trenera, posiadający certyfikaty UEFA A i UEFA Elite Youth. Współpracował wcześniej z trenerem Grabowskim w pierwszej drużynie Resovii Rzeszów przez 4 lata. Obaj trenerzy mieli również okazję pracować razem w Podhalu Nowy Targ.

Łukasz Skowron – trener bramkarzy, posiadający certyfikaty UEFA A i UEFA GK B. Przez ostatnie 3 lata pracował z pierwszą drużyną Gedanii Gdańsk, a wcześniej spędził 2 lata w drużynach młodzieżowych tego samego klubu.

Dominik Milewski – trener przygotowania fizycznego. Jest absolwentem AWF w Poznaniu i AWF w Warszawie. Pracował wcześniej między innymi w Chojniczance Chojnice, gdzie wspólnie z drużyną awansował z drugiej ligi do pierwszej. Ostatnio pracował w Kotwicy Kołobrzeg.

Witamy wszystkich panów w zespole! Sztab uzupełnia również trener Mateusz Gliniecki, który od stycznia 2023 roku pracuje przy pierwszej drużynie Lechii Gdańsk.

źródło: własne