Olimpijska reprezentacja Ukrainy wygrała turniej towarzyski w Marsylii. Ukraińcy w finale pokonali po rzutach karnych zespół Wybrzeża Kości Słoniowej do lat 20, a jedną z bramek zdobył Maksym Chłań.

Reprezentacja Ukrainy do lat 23 w finale towarzyskiego turnieju w Marsylii podejmowała drużynę Wybrzeża Kości Słoniowej do lat 20. Po siedmiu minutach finałowego meczu wynik otworzył Denis Szostak, a w 31. minucie na 2:0 dla Ukrainy podwyższył Maksym Chłań. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:1, bo gola do szatni zdobył Patrick Ouotro.

Ten sam zawodnik wyrównał na 2:2 w 59. minucie i do końca regulaminowego czasu gry nie padło więcej bramek. Do wyłonienia zwycięzcy turnieju rozgrywanego w Marsylii potrzebne były rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna Ukraina i w serii jedenastek wygrała 5:4. Chlań swojej jedenastki nie wykorzystał.

Piłkarz Lechii został wybrany też najlepszym zawodnikiem turnieju!