Lechia Gdańsk będzie miała od 1 stycznia 2023 roku nowego skauta, a będzie nim Tomasz Mazurkiewicz. Dla 54-latka będzie to powrót do gdańskiego klubu, bowiem pracował w nim w latach 2014-15, tyle że w roli asystenta trenera.

Tomasz Mazurkiewicz poprzednio pracował w Wiśle Kraków jako asystent Jerzego Brzęczka. Był to okres od 14 lutego do 3 października 2022 roku, kiedy Jerzy Brzęczek został zwolniony z krakowskiego klubu. Wcześniej wraz z Brzęczkiem był asystentem Lechii Gdańsk (lata 2014-15), GKS-u Katowice (2015-17), Wisły Płock (2017-18) oraz reprezentacji Polski (2018-21). Przed asystowaniem próbował swoich sił jako pierwszy trener m.in. w Jarocie Jarocin czy w Sokole Kleczew. Posiada on licencję UEFA Pro.

Jako piłkarz może się pochwalić całkiem niezłą karierą, o której wielu przyszłych piłkarzy by pomarzyło. Jest wychowankiem Warty Poznań, ale najlepszy czas miał w innym poznańskim klubie, a konkretnie w Olimpii (tak tej, która połączyła się później z Lechią). W jej barwach zagrał 88 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej i strzelił 6 bramek (lata 1987-92). Potem grał w Niemczech, reprezentując takie kluby jak Vfl Herzlake czy SV Willhelmshaven.

Cieszy mnie podjęcie pracy w Lechii Gdańsk. Zawsze miło wspominam okres spędzony w Gdańsku. Obecnie czekają mnie nowe wyzwania i obowiązki. Mam nadzieję, iż moja praca w nowej roli pomoże w osiągnięciu sukcesów sportowych Lechii Gdańsk - powiedział Mazurkiewicz cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Witamy ponownie na pokładzie i życzymy powodzenia!

źródło: lechia.pl