lechia

Hubert Siejewicz z Białegostoku poprowadzi sobotnie spotkanie Biało-Zielonych z Widzewem Łódź.

36-letni arbiter z Podlasia jest sędzią międzynarodowym od 2008 roku, a w najważniejszych rozgrywkach krajowych rozstrzyga od sezonu 2004/05. W wyniku kontuzji i długiej rehabilitacji opuścił początek rundy jesiennej. - Miałem problemy z kolanem. Trochę to trwało, ale już wróciłem do zdrowia – mówił o swojej absencji Siejewicz.

W tym sezonie był rozjemcą tylko w spotkaniach dwóch ostatnich kolejek T-Mobile Ekstraklasy oraz w jednym meczu Młodej Ekstraklasy. W tych trzech pojedynkach pokazał 15 żółtych kartek.

Na meczach Lechii Siejewicz sędziuje od trzech sezonów. Arbiter z Białegostoku był szczęśliwym rozjemcą meczów Biało-Zielonych w ubiegłym sezonie. W trzech sędziowanych przez niego spotkaniach Lechia zdobyła komplet punktów - z Cracovią (1:0), Polonią Warszawa (2:1) i Legią (2:1).

W sumie w meczach Lechii gwizdał ośmiokrotnie, z czego pięć razy w Gdańsku. Biało-Zieloni odnieśli w tych spotkaniach ogółem cztery zwycięstwa i tyle samo porażek. Piłkarzom Lechii pokazał 22 żółte kartki.
W meczach drużyny Widzewa Siejewicz rozstrzygał trzykrotnie. Nasi rywale osiągali w tych spotkaniach wygraną, remis i porażkę. W sezonie 2010/2011 sędziował wygrany przez Widzew 2:1 pojedynek z Polonią Warszawa.

Źródło: własne / lechia.pl / fot. Marek Wiśniewski