lechia

Piotr Grzelczak będzie grał w Gdańsku już wiosną. Lechia i Widzew Łódź doszły w tej sprawie do porozumienia. Oprócz napastnika Biało-Zielonych zasili też bramkarz łódzkiego klubu Bartosz Kaniecki.

O tym, że Lechia podpisała trzyletni kontrakt z Grzelczakiem informowaliśmy już pod koniec stycznia. Umowa miała obowiązywać od 1 lipca br. Oba kluby prowadziły jednak rozmowy o przejściu zawodnika do Lechii już od rundy wiosennej tego sezonu. Teraz doszły do porozumienia w tej sprawie.Piotr Grzelczak ma na swoim koncie 66 występów w najwyższej lidze rozgrywkowej w kraju, w których strzelił 10 bramek. W rundzie jesiennej zagrał w 17 spotkaniach (w tym dwa w Pucharze Polski), zdobywając 3 gole.Poza Grzelczakiem do Lechii trafi też inny zawodnik Widzewa – bramkarz Bartosz Kaniecki. 23-letni golkiper ma bardzo dobre warunki fizyczne – 196 cm wzrostu, 91 kg wagi. W 2010 r. selekcjoner reprezentacji narodowej Franciszek Smuda powołał go na zgrupowanie do Turcji.

- W kontekście odejścia latem Wojtka Pawłowskiego musimy zabezpieczyć się na tak newralgicznej pozycji jaką jest bramka – podkreśla prezes Lechii Maciej Turnowiecki.Obaj zawodnicy są spodziewani w Gdańsku w najbliższy poniedziałek. Widzew dopiero w piątek wieczorem wrócił ze zgrupowania w Tunezji.

źródło : lechia.pl