lechia

Aż dwudziestu pięciu zawodników Lechii Gdańsk zostało powołanych do reprezentacji!

Już od tygodnia mamy przerwę w rozgrywkach ligowych na szczycie Ekstraklasy, związane z przerwą tzw. Reprezentacyjną. Dzięki temu zawodnicy wyróżniający się w swoich klubach mogą zaprezentować swoją grę również w reprezentacji. Tym razem aż dwudziestu pięciu zawodników Lechii Gdańsk uczestniczy w powołań do kadry narodowej.

Zawodnicy z głównego składu, którzy zostali powołani do reprezentacji to Marcin Pietrowski, Vytautas Andriuskevicius oraz Rafał Janicki. dla Pietrowskiego powołanie do kadry to coś nowego, w piątek miał okazję zaprezentować się w mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Przeciwnikiem reprezentacji U-21 była reprezentacja Finlandii. W całym meczu zagrał Marcin Pietrowski lecz niestety nie przyczynił się do zwycięstwa Polski, która ostatecznie przegrała 0:2.

W młodzieżowej reprezentacji Litwy grał również Vytautas Andriuskevicius, podobnie jak Pietrowski zagrał całe spotkaniem Mecz nie miał rangi ME lecz był to zwykły mecz towarzyski z Danią mecz zresztą zremisowany 1:1. 7 września Litwa w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy w Norwich zmierzy się z Anglią.

Rafał Janicki zagrał w dwumeczu z Norwegią. Reprezentacja Polski do lat 19 najpierw przegrała 1:2, a następnie zremisowała 3:3 w towarzyskich spotkaniach 3:3. Stoper Lechii wystąpił w pierwszym meczu przez trzy ostatnie minuty, a w drugim grał do przerwy. - pisze trojmiasto.pl

Jak ważna jest młodzież chyba nikomu nie trzeba o tym pisać. Czy jest ta zdolna młodzież w Lechii? można sprawdzić to poprzez zobaczeniu powołań dla juniorów. Fakt są to powołania regionalne, lecz widząc że Lechiści są w większości powołań coś znaczy. Pytanie tylko ile z tych chłopaków zostanie powołanych gdy skład będzie wybierany poprzez młodzieży z całej Polski? Niewątpliwie powołanie do reprezentacji nawet regionalnego składu jest sygnałem dla tych juniorów że mają to 'coś' ale czy to wykorzystają? to zależy tylko od nich samych.