W 2023 roku miasto Gdańsk zainwestuje ponad 7 milionów złotych w kluby sportowe, które prowadzą zajęcia dla młodzieży. W piątek, 24 marca, prezydent Gdańska wręczyła symboliczne bony przedstawicielom klubów, które otrzymały najwyższe dotacje. 

Środki finansowe zostaną przeznaczone na organizację imprez sportowych, szkolenia oraz wyjazdy na turnieje. Akademia Lechii Gdańsk otrzymała łącznie 115 000 zł.
 - Sport to nie tylko dobre emocje i organizacja czasu wolnego dla młodych gdańszczanek i gdańszczan, ale to przede wszystkim inwestycja w zdrowie - podkreśliła prezydent Gdańska.

- Niezmiernie nas cieszy, że nasz wniosek zyskał uznanie komisji w konkursie grantowym organizowanym przez Miasto Gdańsk. Otrzymane środki pozwolą nam w jeszcze pełniejszy sposób zadbać o potrzeby młodzieży, która trenuje w Akademii Lechii Gdańsk. Dotacja zostanie przeznaczona na pracę z młodzieżą, działania profilaktyczne i organizację wydarzeń sportowych dla adeptów piłkarskich - powiedział Robert Rybakowski, członek zarządu Akademii Lechii, cytowany przez profil Akademii.
 
Czek o wysokości 115 tysięcy złotych z rąk prezydent Aleksandry Dulkiewicz odebrali Robert Rybakowski oraz Paweł Wolański, dyrektor Akademii.
 

źródło: własne