Dojazd na mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

 

 

W sobotę, 07.04.2018 r. odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk mecz Lechia Gdańsk – Arka Gdynia. Początek spotkania o godz. 18:00. Poniżej przedstawiamy informację, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.  

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty". Rozkład jazdy SKM.

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:27 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:47 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

 

 

 

Mecz rozpocznie się o 18, ale warto przyjść już na godzinę 16:30. Wówczas na promenadzie prowadzącej na Stadion Energa Gdańsk posadzone zostaną trzy dęby zostaną. Uczczą one pamięć: generała brygady Józefa Gigiel-Melechowicza, pułkownika Kazimierza Baszniaka oraz porucznika Tadeusza Kobela, którzy byli działaczami i piłkarzami Lechii Lwów. To od niego gdańska Lechia przejęła barwy.  Ta uroczystość odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji "Katyń... ocalić od zapomnienia", która została zorganizowana, by upamiętnić osoby zamordowane przez NKWD w 1940 r.

 

 

źródło:własne/ztm.gda