lechia

29-letni Vuk Sotirović przed tygodniem rozwiązał kontrakt ze Śląskiem Wrocław, a w sobotę dołączył do drużyny Lechii na zgrupowanie w Opalenicy. Serb kandyduje do gry w ataku Biało-Zielonych.

 

W sobotę zawodnik wziął udział w zajęciach z drużyną. W poniedziałek i wtorek przejdzie badania medyczne w Poznaniu. Także we wtorek zagra w sparingu Biało-Zielonych z Koroną Kielce. W ciągu najbliższych dni zostanie podjęta decyzja odnośnie do przyszłości tego piłkarza w Lechii.

Sotirović jest doskonale znany na krajowych boiskach. W Polsce jest od 2005 roku i grał do tej pory w ŁKS Łódź, Zawiszy Bydgoszcz, Jagiellonii Białystok i Śląsku Wrocław. W sumie rozegrał w tych klubach 169 meczów i strzelił 56 goli. Z kolei w samej ekstraklasie rozegrał 77 spotkań i zdobył 25 bramek.

Od lipca 2008 roku był piłkarzem Śląska Wrocław, z którym sięgnął po Puchar Ekstraklasy. W poprzednim sezonie nie mógł znaleźć wspólnego języka z trenerem Orestem Lenczykiem i wiosną został ze Śląska wypożyczony do Jagiellonii Białystok. Przed tygodniem Serb rozwiązał swój kontrakt z wrocławskim klubem. Teraz ma kilka dni, by przekonać do siebie sztab trenerski Lechii.

Zawodnik ten na transfermarkt.de jest wyceniany na 440 tysięcy euro.

Źródło: Lechia.pl