Kanadyjczyk w Lechii

Steven Vitoria został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk. 29-letni środkowy obrońcy w środę podpisał z gdańskim klubem trzyletni kontrakt, przechodząc do Lechii na zasadzie transferu definitywnego z Benfiki Lizbona.

Steven Vitoria jest Kanadyjczykiem pochodzenia portugalskiego i sporą część kariery spędził w kraju swoich rodziców. Swoją przygodę z profesjonalną piłką rozpoczął w FC Porto, później grał również w innych zespołach portugalskich - G.D Tourizense, S.C. Olhanense oraz S.C Covilha i GD Estoril Praia.

Od sezonu 2013/2014 Vitoria bronił barw Benfiki Lizbona, zaś na początku 2015 roku został wypożyczony do amerykańskiej drużyny Philadelphia Union. W lidze MLS wystąpił w 18 spotkaniach, w których strzelił jedną bramkę.

 

Vitoria jako junior grał w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii, m.in. biorąc udział w mistrzostwach Europy do lat 19 w 2006 roku oraz mistrzostwach świata do lat 20 w 2007 roku. Jako senior zdecydował się reprezentować barwy Kanady, w której rozegrał dotychczas trzy mecze.  

 

Źródło: lechia.pl