12 drużyn zagra przy Traugutta.

W dniach 9-10 czerwca Lechia Gdańsk organizuje kolejną edycję prestiżowego turnieju młodzieżowego Złote Lwy Gdańskie, który wraca do piłkarskiego kalendarza po krótkiej przerwie. W najbliższym turnieju wezmą udział piłkarze z rocznika 2005. Na płycie głównej stadionu przy ul. Traugutta 29 zmierzy się ze sobą 12 zespołów z Polski, Anglii, Norwegii i Rosji.

Turniej ma bardzo bogatą historię sięgającą lat 80. W 2018 roku wznawiamy tę inicjatywę. Planujemy rozgrywać go dwa razy do roku - latem na otwartych boiskach i zimą na hali. Pierwsza letnia edycja po reaktywacji turnieju odbędzie się w dniach 9-10 czerwca na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29.

W turnieju Złote Lwy Gdańskie wystąpi 12 drużyn z rocznika 2005: Leicester City, Valerenga Fotball, Bałtika Kaliningrad, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Pogoń Szczecin, MUKS Bydgoszcz, Zagłebie Lubin, Legia Warszawa, Lech Poznań i oczywiście Lechia Gdańsk.

- Zaprosiliśmy czołowe polskie i zagraniczne zespoły, więc dla zawodników będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z mocnymi rywalami, a dla kibiców szansa na zobaczenie wielu talentów piłkarskich. Na murawie pojawią się piłkarze akademii, które tworzą grupę Big 6, a także akademie Śląska, Arki i MUKS-u Bydgoszcz. Ponadto w Gdańsku zaprezentują się drużyny Leicester City, Valerengi Fotball i Bałtiki Kaliningrad. Chcemy, by turniej Złote Lwy Gdańskie na stałe trafił do piłkarskiego kalendarza w tej kategorii wiekowej. Przed nami najbliższa edycja, która zapowiada się interesująco, ale myślimy już o kolejnych - mówił dyrektor Akademii Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk

Z bardzo dobrej strony będą chcieli zaprezentować się podopieczni Macieja Durasia i Tomasza Byszko, którzy będą reprezentować Akademię Lechii w tym turnieju. 

- Bardzo cieszymy się, że będziemy gospodarzami takiego turnieju, w którego trakcie zmierzymy się z najlepszymi akademiami w Polsce. Rywalizacja z zagranicznymi drużynami to szansa na kolejne piłkarskie doświadczenie dla naszych zawodników. W tej kategorii wiekowej będzie to jeden z najlepszych turniejów, które są organizowane w naszym kraju, co może nas tylko cieszyć. Zapraszamy wszystkich kibiców, by wspierali nas z trybun - powiedział trener Lechii U-14 Maciej Duraś

W sobotę rozegrane zostaną spotkania grupowe. Start rywalizacji został zaplanowany na godz. 11.30, a młodzi piłkarze będą cieszyć się grą na dwóch boiskach jednocześnie. Następnego dnia od godz. 9.30 rozpocznie się faza pucharowa, która zostanie zakończona wielkim finałem o godz. 13.30. Później odbędzie się ceremonia zakończenia, w  którego trakcie Grupy turniejowe Złote Lwy Gdańskie prezentują się następująco:

  • Grupie A znalazły się drużyny MUKS-u CWZS Bydgoszcz, Arki Gdynia, Balticy Kaliningrad oraz Lechii Gdańsk
  • Grupie B zmierzą się ze sobą zespoły Jagiellonii Białystok, Leicester City, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. 
  • Grupie C znaleźli się piłkarze Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław i Valarengi Oslo. 

Sponsorami turnieju są: Energa, Omida, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Pomorski Związek Piłki Nożnej.

 #ZłoteLwy2018

 źródło: Lechia.pl/własne