We wtorek Biało-Zieloni będą jeszcze trenowali w Gdańsku. Po południu rozpoczną dwuetapową podróż na drugie zimowe zgrupowanie – do Turcji.

Do rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy Lechia będzie przygotowywała się – w ramach drugiego zgrupowania zimowego – w Turcji. Zawodnicy zostaną zakwaterowani w hotelu w miejscowości Side. We wtorek drużyna o godz. 12.30 będzie jeszcze trenowała w Gdańsku. Po obiedzie zawodnicy ruszą autokarem w kierunku Berlina, skąd w środę mają zaplanowany wylot do Turcji. Przerwa w podróży i nocleg odbędą się jeszcze w Polsce.

W ramach drugiego zimowego zgrupowania Biało-Zieloni mają zaplanowane cztery mecze sparingowe – z dwiema drużynami z Ukrainy (Worksła Połtawa i Illicziwieć Mariupol), mistrzem Kazachstanu (Szachtiorem Karaganda) oraz mistrzem Gruzji (SK Zestafoni).

Dotychczas Lechia była na jednym zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie rozegrała pięć meczów kontrolnych. Wygrała ze Stomilem Olsztyn (2:0), Polonią Warszawa (4:0) i Gryfem Wejherowo (7:0), zremisowała z Wisłą Płock (1:1) i przegrała z Concordią Elbląg (1:2).

Źródło: lechia.pl