Jesteśmy po meczach naszych drużyn młodzieżowych, więc czas sobie to podsumować ten weekend. Jeden z naszych zespołów zapewnił sobie awans.

CLJ U15: Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:3 (0:0)

Skład: Bury - Ligęza, Gołębiewski, Rogoz, Igielski, Lasota (50' Górski) - Gurzyński (57' Klim), Danielewski (50' Jakubowski) - Wilczoch (46' Puchalski) - Szyca (43` Żakowiecki), Cichosz (60' Kozak)

Komentarz trenera po meczu:

Od początku zagraliśmy bardzo odważnie i zdecydowanie. Do przerwy utrzymywał się wynik 0:0. Zawodnicy stworzyli kilka bardzo dobrych sytuacji.
Niestety nie udało się nam zagrać na takiej intensywności przez cały mecz. Do ostatniej minuty Lech prowadził tylko 1:0. W doliczonym czasie gry straciliśmy 2 bramki.
Pragnę podziękować zawodnikom i doceniam ogrom wysiłku jaki włożyli w ten mecz.
Gratulujemy drużynie Lecha i pracujemy dalej – Paweł Rosiński.

CLJ U17: Lechia Gdańsk - Gryf Tczew 3:0 (1:0)

Bramki: Woźniak, Wiśniewski, Pieczka

Skład: Wojciechowski - Sobiech (85 Brodnicki), Pospieszny, Madej, Woźniak ( 85 Dziewirz) - Jesionowski (45 Iwanicki), Williams (79 Lodozynski), Wiśniewski, Richert (65 Radtke), Krajewski (70 Dawidowski) - Pieczka

Mecz pod pełną kontrolą. Zwycięstwo w pełni zasłużone. Cieszą trzy punkty. Pracujemy dalej – Łukasz Gajowniczek.

Makroregionalna Liga Juniorów U19: Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk 2:7

Bramki: Brzęk x3, Bieliński x2, Lemka, Kardaś

Skład: Wojciechowski - Brzęk, Smarz (65' Ociepski), Polańczyk, Szczepankiewicz, Bajko, Sołkiewicz (75' Bromirski), Lemka (70' Łuszcz), Kardaś, Śmiglewski (75' Tarperek), Bieliński (80' Maziarka)

Mecz z Olimpia Grudziądz traktowaliśmy bardzo poważnie, pomimo poprzedniego wysokiego wyniku jaki uzyskaliśmy to wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Tak też było w pierwszych minutach szybko straciliśmy gola z rzutu karnego i musieliśmy odrabiać wynik.
Zespół bardzo dobrze zareagował i pomimo dobrze zorganizowanego w obronie zespołu z Grudziądza wyrównaliśmy po indywidualnej akcji Bartosza Brzęka. W kolejnych minutach stwarzaliśmy sobie  sytuacje zdobywając gole. Zależało nam aby zagrać odważnie ofensywnie ale skoncentrowani w obronie. W rezultacie końcowym zdobyliśmy 7 goli z czego bardzo się cieszymy, gdyż wygrywamy kolejny mecz, a co za tym idzie podwójna radość dającą nam już oficjalnie awans do Centralnej Ligi Juniorów w najstarszej kategorii U19.
Bardzo gratuluję zawodnikom za to co osiągnęli głównie przez swoją codzienną ciężką pracę. Zbudowaliśmy świetny zespół, który zrobił niesamowity postęp w przeciągu roku. Chciałem podziękować sztabowi jaki z nami pracował na ten sukces, trener Maciej Laskowski, Piotr Opuszewicz, Mateusz Michalski i trenerowi Makowi Zieńczukowi, który również ma znaczący wkład w ten sukces sportowy.
Rodzicom, którzy jeżdżą za nami na wszystkie mecze i wspierają. Jest to dla nas ogromna radość i motywacja do pracy by podnosić swoje umiejętności i spełniać kolejne marzenia - Maciej Megger