Jesteśmy po kolejnych spotkaniach ligowych juniorów oraz po meczu kobiecej drużyny Lechii. Czas na podsumowanie weekendowych starć.

CLJ U17
Pogoń Szczecin vs Lechia Gdańsk 3:0

Skład Lechii:
Nowak - Brodnicki, Pospieszny, Madej (87 Dziewirz), Woźniak - Jesionowski (80 Gruchalski), Sobiech (87 Mazurkiewicz), Richert (85 Lodozynski), Radtke (55 Pieczka), Zając (46 Iwanicki) - Wiśniewski

Komentarz trenera po meczu:

- Mecz na bardzo dużej intensywności. Na pewno wynik nie odzwierciedla przebiegu gry. Długimi momentami byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, stwarzającym dużo więcej sytuacji pod bramką przeciwnika. 3 brankę straciliśmy w doliczonym czasie gry, gdy za wszelką cenę dążyliśmy do zdobycia bramki. Zawiodła skuteczność, ale jesteśmy dumni jako Trenerzy z tego jak nasi zawodnicy zagrali w tym meczu. Jeśli z taką iskrą i jakością będą dalej pracować to nawet porażki będą przyczyniały się do ich rozwoju.
Pracujemy dalej, aby w następnym meczu 3 pkt zostały w Gdańsku - powiedział po spotkaniu trener Łukasz Gajowniczek.

https://www.facebook.com/photo?fbid=924464629680746&set=a.128323325961551

CLJ U19
Lechia Gdańsk vs Bałtyk Koszalin 3:0

Skład Lechii: Gutowski - Smarz - Ociepski - Polańczyk - Bajko - Kardaś - Szczepankiewicz - Badowski - Lemka - Łuszcz - Bieliński.

Bramki dla Lechii: Bajko, Lemka, Taperek

Komentarz trenera po meczu:

Kolejne zwycięstwo naszego zespołu bardzo cieszy. Nie zagraliśmy tak jak sobie zakładaliśmy od samego początku, przez co pierwsza połowa była bardzo wyrównana i pomimo paru prób zakończonych strzałami do przerwy prowadziliśmy 1-0 po golu Marcela Bajko. W drugiej połowie zagraliśmy znacznie odważniej i zdecydowanie stwarzając sobie bardzo dobre sytuacje. W końcówce meczu zdobyliśmy dwa kolejne gole zdobyte przez Dominika Lemkę i Kacpra Taperka. Cieszymy się bardzo, że pierwszą rundę kończymy na pozycji lidera i jesteśmy bardzo podbudowani tym zwycięstwem oraz zmotywowani do ciężkiej pracy. Dziękuję zawodnikom za wkład pracy jaki włożyli w tym meczu - powiedział trener Maciej Megger.

 

 

CLJ U15
Lechia Gdańsk vs Pogoń Szczecin 1:0. 

Skład Lechii:
Bury - Ryba - Gołębiewski - Rogoz - Lasota - Danielewski - Igielski - Ligęza - Wilczoch - Zakowiecki - Szyca

3. Liga Kobiet
Lechia vs Chemik Bydgoszcz 4:5  

Skład Lechii:
Gocel - Kurek - Bukowska - Wróblewska - Ciesielska - Urban - Piotrkowska - Kulla - Stasiulewicz - Pierzchlińska - Strychalska

źródło: własne