Czas podsumować ostatnią niedzielę w wykonaniu naszych juniorów w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów oraz Makroregionalnej Ligi Juniorów.

Biało-Zielony zespół U-15 podejmował  drużynę AP Reissa Poznań, mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 zespołu z Poznania. - Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu zdecydowanie poniżej oczekiwań. Straciliśmy dwie bramki, bo bardzo skutecznych kontratakach przeciwnika. Źle reagowaliśmy po stracie piłki, brakowało nam determinacji. Druga część meczu to pozytywna zmiana z naszej strony. Staliśmy się stroną dominującą, kreowaliśmy sytaucje, natomiast brakowało jakości przy finalizacji - mówił po spotkaniu trener Paweł Rosiński.

AP Reissa Poznań U-15 vs Lechia Gdańsk U-15 vs 2:0

Skład Lechii: Salamonowicz, Ligęza, Rogoz, Gołębiewski, Puchalski, Danielewski, Klim, Żakowiecki, Szyca, Cichosz

Drużyna U-17 natomiast odniosła zwycięstwo, wygrywając pewnie 4:1 z FASE Szczecin. Bramki dla nas strzelili Jakub Richert, Kacper Dawidowski (rzut karny) oraz dwie Szymon Recław. - Dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszy zwłaszcza duża determinacja i dążenie do zwycięstwa po ostatniej dotkliwej porażce. Bardzo dobra organizacja gry w bronieniu pozwoliła kontrolować mecz - zaznaczył trener Łukasz Gajowniczek.

Lechia Gdańsk U-17 vs FASE Szczecin 4:1
Gole dla Lechii: Recław (dwa), Richert, Dawidowski
Skład Lechii: Wojciechowski, Sobiech, Pospieszny, Woźniak, Zając, Williams, Radtke, Jesionowski, Richert, Recław, Pieczka

Niepokonana w Makroregionalnej Lidze Juniorów jest drużyna do lat 19. Po zaciętym meczu pokonali oni 4:3 w Sopocie rówieśników z GES-u Poznań. Do siatki trafili Konrad Polańczyk, Bartosz Szczepankiewicz oraz dwa razy Olivier Bieliński. - Bardzo dobry mecz z wymagającym przeciwnikiem, który stworzył nam trudne warunki do gry. Zespół od początku realizował wszystkie założenia obejmując szybko prowadzenie. Straciliśmy gola po naszym stałym fragmencie gry, gdzie przeciwnik wyszedł do ataku szybkiego i doprowadził do wyrównania. Chęć wygrania meczu motywował nas do dalszej otwartej gry dzięki czemu zdobyliśmy kolejnego gola do przerwy. W drugiej połowie niepotrzebne dwa stracone gole gdzie trzeba było gonić wynik, aby doprowadzić do zwycięstwa. Zespół był tak silnie zmotywowany zdobywając w końcówce meczu gola na 4-3. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa, nie byliśmy przygotowani na to, że przeciwnik z Poznania będzie usiłował grać przez większość meczu dłuższym podaniem, przez co mieliśmy małe trudności. Cieszy postawa i determinacja całego zespołu ich chęć wygrywania każdego kolejnego meczu - ocenił Maciej Megger.

Lechia Gdańsk U-19 vs GES Poznań 4:3

Gole dla Lechii: Bieliński (dwa), Szczepankiewicz, Polańczyk

Skład Lechii: Gutowski, Lemka, Polańczyk, Smarz, Madej, Szczepankiewicz, Bromirski, Śmiglewski, Bieliński, Badowski