Nie był to zbytnio udany weekend pod względem wyników zespołów z akademii, chociaż rozpoczął on się udanie. Jedyny mecz wygrała drużyna do lat 19.

Weekendowe granie rozpoczął zespół do lat 19, który w ramach 8. kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów w sobotę o godzinie 12 podejmował w Sopocie Elanę Toruń. Podopieczni Macieja Meggera pewnie wygrali 3:0 i umocnili się na pozycji lidera Makroregionalnej Ligi Juniorów, mając po 8 meczach 22 punkty oraz siedem oczek przewagi nad drugimi Błękitnymi Stargard. Swoich podopiecznych pochwalił Maciej Megger.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz, który mieliśmy pod pełną kontrolą, kreując siebie sporą ilość sytuacji do strzelenia goli. Cieszy bardzo realizacja założeń, jakie mieliśmy na ten mecz, oraz wygrana. Chcieliśmy bardzo wygrać, aby skutecznie rozpocząć rundę rewanżową. Zrobiliśmy krok do przodu, zdobywając 3 punkty w bardzo ładnym stylu. Gratulacje dla zespołu za konsekwentną grę i wygrana. Przed nami intensywny tydzień, gdzie rozegramy dwa mecze z równie wymagającymi przeciwnikami.

Lechia Gdańsk U-19 vs Elana Toruń U-19 3:0 

Bramki: Marcel Bajko, Dominik Lemka, Mateusz Śmiglewski

Trzy godziny później na stadionie w Sopocie mierzył się zespół do lat 17 z Zagłębiem Lubin i minimalnie przegrał 1:2. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Alan Wiśniewski.

- Pierwszą bramkę straciliśmy po rzucie karnym, drugą bramkę tracimy po kontrataku w momencie gdy za wszelką cenę dążyliśmy do remisu. Szacunek dla zawodników za walkę do ostatniej minuty o odwrócenie losów meczu. Zabrakło niewiele, aby odwrócić losy meczu - powiedział po spotkaniu Łukasz Gajowniczek.
 
Lechia Gdańsk U-17 vs Zagłębie Lubin U-17 1:2
 
Bramka: Wiśniewski
 
Skład: Wojciechowski - Brodnicki (46 Williams), Pospieszny, Madej, Woźniak - Jesionowski, Sobiech, Richert, Wiśniewski, Iwanicki (65 Zając) - Pieczka
 
O tej samej godzinie zespół do lat 15 grał na wyjeździe z Wartą Poznań i przegrał 1:3 (jedyne trafienie zdobył Wiktor Szyca).
 
- Mecz z zespołem, który obecnie ma realne szansa wygrać naszą grupę. Pierwsza połowa to wyrównana rywalizacja obu drużyn. W drugiej części meczu objęliśmy prowadzenie, bo bardzo dobrym ataku szybkim. Kluczowym momentem była sytuacja, w której piłka po uderzeniu głową Wiktora Szycy odbiła się od poprzeczki i w ocenie sędziego nie przekroczyła linii bramkowej. Ocena nagrania wskazywała jednak, że był to prawidłowo zdobyty gol, który stawiałby nas w bardzo dobrej sytuacji. Niestety w dalszej części meczu to Warta odwróciła sytuację, zdobywając bramki i sięgając po zwycięstwo. Niemniej jednak doceniamy postawę naszych zawodników i pracujemy w kierunku dalszego ich rozwoju - powiedział Paweł Rosiński.
 
Warta Poznań U-15 - Lechia Gdańsk U-15 3:1 (0:0)
 
Bramka: Szyca
 
Skład: Salomonowicz - Ligęza, Igielski, Rogoz, Gołębiewski, Lasota - Żakowiecki (70' Kozak), Danielewski, Gurzyński (60' Jóskowski), Wilczoch - Szyca
 
Na zakończenie weekendu w niedzielę piłkarki Lechii uległy w Słupcy aż 0:7 przeciwko miejscowej Słupczance.
 
Słupczanka Słupca – Lechia Gdańsk 7:0 (1:0)

źródło: własne