To był całkiem udany weekend w wykonaniu naszych juniorów w porównaniu z poprzednim. Z trzech meczów tylko jeden zakończył się porażką, a pozostałe dwa zwycięstwami.

W sobotę o godzinie 12 weekend z meczami rozpoczął zespół do lat 19, który podejmował w na Stadionie Ogniwa Sopot Poznańską 13 w ramach meczu 4. kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów. Podopieczni Macieja Meggera wygrali 3:0. Po czterech meczach Biało-Zieloni są liderem Makroregionalnej Ligi Juniorów z dorobkiem 10 punktów.

Lechia Gdańsk U-19 vs Poznańska 13 Poznań U-19 3:0

Skład Lechii: Gutowski, Badowski, Bajko, Bieliński, Lemka, Łuszcz, Polańczyk, Sołkiewicz Smarz, Szczepankiewicz, Śmiglewski

Trzy i pół godziny później na tym samym stadionie odbył się mecz drużyny do lat 17 z rówieśnikami Odry Opole. W poprzednim spotkaniu przegrali oni aż 0:4 z Rakowem w Częstochowie i chcieli się zrehabilitować za tę porażkę. Już w 6. minucie było 2:1 dla Lechii i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W 73. minucie goście wyrównali na 2:2, a trzy minuty później było 3:3. Czwartą bramkę dla Lechii w 78. minucie zdobył Maciej Zając, tym samym ustalając wynik spotkania na 4:3. To był prawdziwy thriller w wykonaniu piłkarzy Lechii i emocji z pewnością nie zabrakło. Podopieczni Łukasza Gajowniczka po 21 meczach Centralnej Ligi Juniorów są na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów i mają siedem oczek przewagi nad strefą spadkową.

Lechia Gdańsk U-17 vs Odra Opole U-17 4:3 (2:1)

Bramki: 2' Treder, 6' Wiśniewski, 75' Woźniak, 78' Zając

Skład Lechii: Nowak, Jesionowski, Krajewski, Pospieszny, Richert, Sobiech, Williams, Wiśniewski, Woźniak, Zając

O godzinie 17:45 zespół do lat 15 podejmował w Poznaniu miejscową Poznańską 13. Nie był to udany mecz, bowiem zakończył się wysoką porażką 0:4.

Poznańska 13 Poznań U-15 vs Lechia Gdańsk U-15 4:0

źródło:  własne