W miniony weekend w Cetniewie, w ramach programu 'Biało–zielona przyszłość z Lotosem', Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk zorganizowała szkolenie dla trenerów z ośrodków zamiejscowych oraz APLG w Gdańsku.

Szkolenie prowadził Cock van Dijk – holenderski trener dzieci i młodzieży, który pracował między innymi w takich klubach jak Feyenoord Roterdam czy BVV Barendrecht. Cock van Dijk jest autorem unikalnego systemu szkolenia techniki piłkarskiej i w czasie czterech, ponad dwugodzinnych sesji treningowych, prowadzonych na grupie 36 trenerów, zaprezentował metody szkoleniowe, które stosuje w swojej codziennej pracy.

- Trenerzy z ośrodków zamiejscowych i APLG w Gdańsku, mieli okazję porównać sposób nauczania techniki piłkarskiej, który sami stosują w swojej pracy szkoleniowej z systemem szkolenia, który stosuje się w Holandii i to jest bardzo cenne doświadczenia – mówi Tomasz Borkowski trener Koordynator programu Biało – zielona przyszłość z Lotosem. - Przez dwa dni mieliśmy również okazję do wielu rozmów na temat szkolenia dzieci i młodzieży, a trener van Dijk chętnie dzielił się z nami swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Zobacz galerię

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora