Centralna liga juniorów: 2 zwycięstwa (U-19, U-15) oraz 1 porażka (U-17) - Udany weekend Akademii Lechii Gdańsk.

U19 / Centralna Liga Juniorów, 21. kolejka

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 3:2 (1:1)

Bramki dla Lechii: Dominik Lemka 15’ (rzut karny na Jakuciu), Filip Tonder 49’ (as. Rachwał), Przemysław Płotka 90+2'

Skład Lechii: Kałduński - Nikadon, Rachwał, Nastewycz – Śmiglewski (87’ Suchcicki), Kardaś, Juszczak, Lemka (75’ Chaciński), Jakuć – Tonder (90’ Płotka), Mielnik (60’ Gap).

- Zmierzyliśmy się dziś z bardzo dobrym zespołem, były fazy meczu, w którym to Pogoń przeważała. Nasi zawodnicy zagrali bardzo zdyscyplinowani taktycznie z dużą pasją. Determinacji drużyny zawdzięczamy zwycięstwo w tym meczu - powiedział Marek Zieńczuk, trener drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

Trener Zieńczuk z wrodzonej skromności nie dodał, że ze swoim asystentem Maciejem Meggerem również dołożyli swoje trzy grosze do wygranej. Zwycięska bramka padła w 92. minucie po akcji tercetu rezerwowych – Mikołaj Chaciński wyprowadził piłkę, podał do Adriana Suchcickiego, który dośrodkował, a Przemysław Płotka zapewnił trzy punkty Lechii Gdańsk skutecznym strzałem. Warto podkreślić kolejny bardzo dobry mecz naszego bramkarza Bartłomieja Kałduńskiego, który obronił w drugiej połowie rzut karny wykonywany przez gracza Pogoni.

U17 / Centralna Liga Juniorów, 22. kolejka

Lechia Gdańsk –Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Skład Lechii: Gutowski - Naklicki, Smarz, Rydelek, Taperek (46’ Woźniak), Richert, Jesionowski (78’ Pospieszny), Stolc (63’ Bieliński), Łuszcz, Wiśniewski, Borkowski.

Pierwszą bramkę Biało-Zieloni stracili po błędzie w rozegraniu, gdy do źle zagranej piłki wybiegł napastnik Chrobrego, minął bramkarza i pewnie skierował piłkę do pustej bramki. Druga bramka dla drużyny gości padła w doliczonym czasie gry po kontrataku. Gdańszczanie także mieli swoje sytuację. Najlepszą stworzyli sobie w 80. minucie spotkania, po tym, gdy jeden z zawodników Lechii, zamykając dośrodkowanie, trafił z drugiego metra w poprzeczkę. Ostatecznie zasłużenie wygrał zespół gości.

U15 / Centralna Liga Juniorów, 5. kolejka rundy wiosennej

AP ORLEN Gdańsk - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki dla Lechii: Kacper Dawidowski 17’ (karny na Pieczce) i 49’ (asysty Bartosz Pieczka)

Skład Lechii: Wojciechowski - Krajewski, Sobiech, Rogoz, Brodnicki - Dawidowski (65’ Wanke), Łodożynski (60’ Dziedzia ), Łukasiak, Radtke (72’ Baczyński), Iwanicki (76’ Żakowiecki) – Pieczka.

Pierwszy kwadrans należał do drużyny ORLENU, my dość długo "wchodziliśmy" w ten mecz. Od 15 minuty przejęliśmy inicjatywę w całości kontrolując zdarzenia na boisku czego skutkiem były dwie bramki Kacpra Dawidowskiego. W końcówce meczu niepotrzebnie wdaliśmy się w wymianę ciosów chcąc zdobyć bramkę na 3:0 co kosztowało nas stratę bramki po kontrataku przeciwnika w doliczonym czasie gry. Brawa dla wszystkich chłopaków. Pracujemy dalej, w ciszy i z pokorą czekając na następne mecze – powiedział Łukasz Gajowniczek, trener drużyny U-15 Akademii Lechii Gdańsk.