W niedzielę juniorzy Lechii zremisowali na wyjeździe z FASE Szczecin 1:1. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Bartosz Pieczka.

W poprzednim meczu 26 sierpnia juniorzy Lechii przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem Wrocław 0:3. Natomiast 3 września podopiecznych Wojciecha Kustonia czekał kolejny wyjazd, tym razem do Szczecina, by zmierzyć się z FASE. Początek meczu zaczął się słabo, ponieważ gospodarze w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Autorem bramki dla gospodarzy był Maksymilian Baran. Wynik 1:0 dla FASE utrzymywał się do 70. minuty, kiedy to Bartosz Pieczka wyrównał stan meczu. Była to pierwsza bramka 15-latka w tych rozgrywkach, a wcześniej w zeszłym sezonie w CLJ U-15 w 28 meczach zdobył 15 bramek i zaliczył 14 asyst. Ponadto Pieczka podpisał kontrakt z klubem do 2026 roku. Na Miejskim Obiekcie Sportowym przy ul. Kresowej nie padło już więcej bramek i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Juniorzy Lechii wywożą ze Szczecina cenny punkt, a także nazajutrz rozpoczęli nowy rok szkolny, wracając do szkół po wakacyjnej przerwie.

Juniorzy Lechii po czterech kolejkach plasują się na 11. miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 grupy zachodniej z dorobkiem czterech punktów. Następny mecz rozegrają u siebie 10 Rakowem Częstochowa.

FASE Szczecin U17 - Lechia Gdańsk U17 1:1 (1:0)

Bramki: Maksymilian Baran 10 - Bartosz Pieczka 70

Lechia Gdańsk U17: Kamil Nowak - Borys Jesionowski, Wojciech Madej (C), Bartosz Pieczka, Oliwer Pospieszny, Jakub Richert (58. Lukas Williams), Natan Sobiech, Oskar Treder (85. Kornel Łukasiak), Alan Wiśniewski, Julian Woźniak (70. Adrian Krajewski), Maciej Zając (78. Nikodem Brodnicki).