Do muzeum Lechii trafił prawdziwy skarb dla fanów Lechii, a także fanatyków futbolu. Tym skarbem jest koszulka Dariusza Wójtowicza z legendarnego meczu z Juventusem rozegranego 28 września 1983 roku.

We wtorek do muzeum Lechii trafił nowy eksponat, a jednocześnie prawdziwy skarb dla kibiców zarówno Lechii, jak i całego futbolu. Jest to oryginalna koszulka meczowa Dariusza Wójtowicza z legendarnego spotkania Lechii Gdańsk z Juventusem w I rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1983/84. Mecz rozegrany 28 września 1983 roku zakończył się minimalną porażką Biało-Zielonych 2:3, a wspomniany zawodnik w tym meczu zagrał pełne 90 minut. Od wtorku trykot meczowy Dariusza Wójtowicza znajduje się w klubowym muzeum i co ciekawe nie jest jedyną pamiątką z tego spotkania, bowiem od dłuższego czasu w muzeum jest koszulka meczowa Juventusu Zbigniewa Bońka.

Kusztosz Muzeum Lechii Gdańsk Pan Zbigniew Zalewski pragnie wam podziękować wszystkim, którzy mieli udział w tym, że ta koszulka znalazła się w muzeum! Natomiast my zachęcamy was do dzielenia się pamiątkami!

 

źródło: Lechia Gdańsk