lechia

Już 12.09.2011 (poniedziałek) nastąpi częściowe oddanie do ruchu torowiska tramwajowego na Węźle Kliniczna i w Nowym Porcie, co umożliwi wznowienie funkcjonowania trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Nowego Portu przez ul. Jana z Kolna i ul. Marynarki Polskiej.

Otwarcie torowiska na ul. Marynarki Polskiej oznacza, że tramwaje w końcu dojadą do PGE Areny.

- W czasie dojazdów na poniedziałkowy mecz kibice, którzy na stadion będą jechali z centrum lub Nowego Portu, będą mogli korzystać z linii 94 - mówi Sebastian Zomkowski, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Z powodu zamknięcia torów na Klinicznej pozostali nadal powinni wysiąść w rejonie Opery i stamtąd do stadionu dojść na piechotę.

Nie będzie natomiast możliwości powrotu tramwajem bezpośrednio spod PGE Areny. - Nie jesteśmy w stanie obsłużyć takiej liczby osób trasą wzdłuż Marynarki Polskiej - mówi Zomkowski. Dlatego powrót odbędzie się tradycyjnie - piechotą do Opery i stamtąd podstawionymi dodatkowymi tramwajami.

Nieoficjalnie wiadomo, że tramwaje będą mogły odwozić ludzi bezpośrednio spod stadionu wtedy, gdy zrewitalizowana zostanie linia SKM do Letnicy (ma być gotowa do końca listopada). Wtedy tramwaje "podzielą" się kibicami z kolejkami SKM.

Cały komunikat dotyczący zmian w komunikacji znajdziecie tutaj [link]

Źródło: ztm.gda.pl / gazeta.pl / własne