W dniu 12.08.2020 roku sektor NIEBO został zasilony przez jednego z najbardziej znanych wrocławskich kibiców - Romana Zielińskiego.

Ostatnimi czasy, Romek był postacią kontrowersyjną niemniej jednak przez szereg lat głównie w latach 80/90 był wiodącą postacią, która współtworzyła ruch kibicowski we Wrocławiu.

"Nie jesteśmy w stanie przejść obok jego śmierci obojętnie, mając świadomość ile lat działał dla naszego Śląska. Roman dołączył do już zasiadających w sektorze NIEBO - Memloka, Hermana, Gomuły, Pluta, Rolika ,Skandala, Pyzdry, Padera, Tomka Milicza, Braci Budyniów, Wera, Diba i Pontona." - piszą na swojej stronie przedstawiciele Stowarzyszenia Wielki Śląsk.

Roman Zieliński był autorem książek „Liga chuliganów”, „Pamiętnik kibica: ludzie z piętnem Heysel” i „Jak pokochałem Adolfa Hitlera”. Swoje teksty publikował też w Gazecie Polskiej Codziennie oraz na łamach własnego czasopisma i portalu „Fan Śląsk”.

pamietnik kibica

liga chuliganow

Uroczystość Pogrzebowa Romana Zielińskiego odbędzie się w piątek 21.08.2020r o godzinie 12:00 na Cmentarzu Osobowickim.

Rodzinie i bliskim składamy Kondolencje

źródło: / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora