lechia

Pierwsza edycja konkursu plastycznego „Trzy Maskotki Wielkich Miast”, zorganizowanego przez Wisłę Kraków wspólnie z Lechią Gdańsk i Śląskiem Wrocław, została zakończona.

Spośród ponad 50 nadesłanych prac jury wybrało 22 obrazki, przedstawiające Smoka Wawelskiego, Lwa oraz Orła, których mali autorzy wygrali udział w eskorcie, wyprowadzającej piłkarzy na murawę przed meczem przyjaźni Wisły z Lechią.

Fot. Maks Michalczak

Nadesłane prace wykonane były różną techniką. Jeden z obrazków był wyklejony kulkami z bibuły, kolejny przedstawiał plastikową układankę, a na jeszcze innym maskotki Wisły, Śląska i Lechii zrobione były z plasteliny. Pomysły na przedstawienie symboli wszystkich trzech klubów było również sporo – jedno z dzieci narysowało trzy zwierzaki, stojące jak do zdjęcia, na tle piramidy i wielbłąda.

W konkursie wzięli udział kibice nie tylko z Krakowa, ale również z Gdańska i Wrocławia. W grupie małych zwycięzców znalazła się dziewczynka ze stolicy Dolnego Śląska, która razem z pozostałymi dziećmi 22 września wyprowadzi na przedmeczową prezentację zawodników Białej Gwiazdy oraz Lechii Gdańsk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wybranymi pracami

Źródło: wisla.krakow.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora