lechia

Z okazji Dnia Dziecka, 5 czerwca 2010 roku o godz. 15:00 na sztucznym boisku przy Traugutta 29 odbędzie się piłkarski turniej dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”.

Jest to kolejna edycja turnieju, podobne zawody odbyły się w latach ubiegłych. W piłkarskich zmaganiach wezmą udział dzieci i młodzież w wieku szkolnym podzielone na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa (grupa młodsza) oraz gimnazjum (grupa starsza). Celem przedsięwzięcia, oczywiście oprócz dobrej zabawy, jest integracja młodych sympatyków biało-zielonych z różnych środowisk.

Wśród zaproszonych do udziału drużyn znalazły się ekipy z domów dziecka, ośrodków wychowawczych zarówno z Gdańska jak i okolicznych powiatów oraz ze szkół współpracujących ze Stowarzyszeniem. Turniej nie był jednak zamknięty o czym świadczy udział drużyny z ośrodka wychowawczego z Krakowa i wielkopolskiego Trzemeszna.

W turnieju wystąpią drużyny z gdańskich Domów Dziecka z ul. Świętokrzyskiej, Świbna, Oruni oraz tego typu placówek z Trzemeszna, Krakowa, Tczewa, z zakładu poprawczego w Malborku, a także zespoły m.in. z Wiślinki, Trzepowa, Suchej Góry, Sobieszewa i Olszynki. Łącznie do imprezy zostało zgłoszonych ponad 140 młodych zawodników.

Na uczestników czekają nagrody i wspaniała zabawa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak grają młodzi piłkarze do przyjścia na turniej i obserwowania z trybun ich sportowej rywalizacji.

Należy w tym miejscu wspomnieć, że Lwy Północy finansują organizację tego turnieju ze środków pochodzących z grantu od organizacji Football Supporters’ Europe. Nasze Stowarzyszenie złożyło kilka miesięcy temu  wniosek o dotację w ramach programu Akcja Kibiców FSE 2010 w Polsce i na Ukrainie. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i dzięki temu Lwy pozyskały znaczne wparcie finansowe, dzięki któremu turniej może dojść do skutku.

Organizację turnieju wydatnie wspomógł także gdański Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Fundacja „Obudź Nadzieję”.

Źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora