Do skandalicznych wydarzeń doszło przed i w trakcie piątkowego meczu reprezentacji w Danii - informują Lwy Północy.

Jeden z kibiców Lechii, Grzesiek został brutalnie skatowany i zatrzymany. Zarówno sposób traktowania jak i zarzuty, które zostały mu podstawione pokazują kompletne zdziczenie duńskiej policji oraz sposób traktowania kibiców piłki nożnej. Podobny los spotkał również innych polskich kibiców.

Publikujemy zdjęcia oraz nagrania wideo, jako dowód katowania ledwo przytomnego Grześka.

Z całą pewnością Grzesiek nie zostanie sam. Na ten moment posiada opiekę prawną oraz monitorowany jest, na ile to możliwe, jego stan zdrowia. 

Przypadek Grześka nie jest odosobniony. Podobnej "życzliwości" doświadczyli inni kibice. Na tyle, ile jest to możliwe pomoc zostanie udzielona również pozostałym kibicom.

Zwracamy się do władz PZPN, aby zainterweniowały w sprawie Grzegorza oraz pozostałych kibiców przetrzymywanych obecnie w duńskim areszcie. Są świadkowie, nagrania i zdjęcia całego zajścia. Brońmy naszych kibiców przed niesprawiedliwością oraz skutkami bestialskiego traktowania. 

źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora