51 215 złotych ze sprzedaży biletów na mecz Lechia Gdańsk – Wisła Kraków zostanie przekazane na pomoc dla rodzin ofiar i poszkodowanych w wypadku kibiców Biało-Zielonych.

Przypomnijmy, że po tragicznym wypadku autokaru z kibicami Lechii zarząd Klubu podjął decyzję, że 10 zł z każdego sprzedanego biletu normalnego i 5 zł z każdej sprzedanej wejściówki ulgowej będzie przekazane na rzecz pomocy rodzinom ofiar i poszkodowanym w wypadku.

Łącznie na meczu z Wisłą Kraków pojawiło się 13 937 widzów. Na kwotę 51 215 złotych składają się – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami - pieniądze z 3490 sprzedanych biletów normalnych i 3263 sprzedanych biletów ulgowych. Pozostała część widowni obecna na tym spotkaniu posiadała karnety lub były to bezpłatnie zaproszone grupy zorganizowane dzieci i młodzieży.

Łączna kwota pomocy jaką udało się uzyskać na meczu przyjaźni zostanie przez Klub przekazana Stowarzyszeniu Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”.

Znamy także kwotę jaką udało się zebrać członkom Lwów Północy przed poniedziałkowym meczem z Wisłą. Jak zawsze kibice Lechii, ale także i przyjaciele z Krakowa wykazali się ogromnym sercem i wsparli akcję zbierania funduszy na pomoc kibicom poszkodowanym w wypadku. Do wpłat na konto i wsparcia od klubu Lechia Gdańsk SA możemy doliczyć 15 529,67 zł uzbieranych przed bramami i na promenadzie.

Wszystkim, którzy wrzucili coś do puszek serdecznie dziękujemy.

Lechia Gdańsk

Przypominamy również, że trwają aukcje charytatywne SKLG "Lwy Północy", z których wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc naszym kibicom poszkodowanym w wypadku autokaru. Z tego miejsca zachęcamy do licytacji i wsparcia akcji. CAŁA LECHIA ZAWSZE RAZEM!

Aukcje na Allegro

Podsumowując dotychczasową zbiórkę (28 tyś.) oraz powyższe dane widać, że suma przekroczyła już 100 tyś złotych!! Brawo!!

Lechia Gdańsk

Źródło: Lechia.pl / Lwy Północy / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora