Biało-zielone odniosły czwarte zwycięstwo, wygrywając w 6. kolejce spotkań z GOSRiTem Luzino 1:0. Zwycięską bramkę dla Lechii w 89. minucie spotkania zdobyła kapitan zespołu Lidia Zakrzewska. 

Tym cenniejsze zwycięstwo, że biało-zielone przystępowały do tego meczu, mając w głowach i nogach dopiero co rozegrany i niestety nieudany rewanż za ubiegłoroczny finał wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym ponownie uległy Pogoni Tczew, tym razem 1:5. Mecz z Luzinem był zatem szansą dla piłkarek Lechii do szybkiej rehabilitacji i podniesienia morale w drużynie po przegranym finale.

Przed tą kolejką spotkań biało-zielone przystępowały do meczu z Luzinem z dorobkiem trzech wygranych, dwóch porażek i dziewięciu zgromadzonych punktów. Dotychczasowy bilans spotkań z drużyną z Luzina był korzystny dla biało-zielonych, albowiem w poprzednim sezonie biało-zielone dwukrotnie mierzyły się z tą drużyną i dwukrotnie wychodziły zwycięsko z tych pojedynków, wygrywając na jesień w Luzinie 5:0 i na wiosnę 2:0.

Zwycięska bramka dla Lechii padła po rzucie rożnym, a piłkę do bramki rywalek skierowała kapitan Lechii Lidia Zakrzewska, dla której było to pierwsze w tym sezonie.   

O komentarz do meczu zapytaliśmy trenera Lechii Roberta Bandrowskiego:

- Bardzo cenne 3pkt, bo dzięki temu wciąż jesteśmy blisko czołówki. Dziś wygrana z zespołem zajmującym jedno miejsce przed nami, także wygrana tym bardziej cieszy, bo przesuniemy się w ligowej tabeli w górę. Udało nam się zdobyć bramkę w 89' po naprawdę dobrej grze w całym meczu, a w drugiej połowie już zdecydowanie. Wcześniej obijaliśmy słupki i poprzeczkę i nie chciało wpaść, więc ta końcówka tym razem przyniosła nam wiele radości. Jestem zadowolony z postawy zespołu, takie zaangażowanie i wiara w zwycięstwo musi cieszyć i dobrze rokuje na przyszłość. - powiedział Robert Bandrowski. 

GOSRiT Luzino - Lechia Gdańsk 0:1 (Lidia Zakrzewska)

Skład: Palacios - Marcinkowska, Zakrzewska, Sturmowska, Rzeppka, Łapińska (46' Wojciechowska) - Formella, Khuda, Duda (46' Głodowska), Kulla - Baj

Rezerwowe: Pierzchlińska, Sokołowska, Szprada, Lewna, Głodowska (46' Duda), Wojciechkowska (46' Łapińska)