Piłkarki Lechii z jedenastym zwycięstwem. W niedzielne popołudnie pokonały w meczu wyjazdowym Victorię Niemcz Osielsko 5:6.

Biało-zielone od początku meczu przeważały, jednakże na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 20. minuty, kiedy to Maja Oleszczuk wyprowadziła gdańszczanki na prowadzenie. Radość gdańszczanek ze zdobytej bramki nie trwała jednak niedługo, bo już w 24. minucie wyrównał zespół z Niemcza. Podrażnione lechistki ponownie wyszły na prowadzenie w 26. minucie meczu za sprawą Sary podsiadło, dla której było to szóste trafienie w tym sezonie. Dwie minuty później na dwubramkowe prowadzenie gdańszczanki wyprowadziła Maja Oleszczuk. Wtedy inicjatywę przejął zespół Victorii Niemcz strzelając kolejno w 32. i 35. meczu bramki na 2:3 i 2:4 (samobójcza). Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Festiwal bramek

Po przerwie zespół z Niemcza w niespełna dziesięć minut wyrównał wynik spotkania i ze stanu 2:4 zrobiło się 4:4. W międzyczasie na boisku zameldowały się Kinga Slisewska, Monika Wojciechowska, Agnieszka Penier oraz bramkarka Zofia Pierzchlińska, zastępując odpowiednio Ewelinę Kullę, Zuzannę Urban, Paulę Zawistowską oraz Julię Węsierską. Do 80.minuty żadna z drużyn nie zdołała zbudować na tyle dużej przewagi, żeby wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenia. Ta sztuka udała się Biało-Zielonym w 84. minucie spotkania, kiedy bramkę na 4:5 zdobyła kapitan Lidia Zakrzewska, zaś chwilę po tym jak boisko opuściła Krystyna Lewna, a w jej miejsce weszła Yaryna Skiryak, bramkę na 4:6 zdobyła inna zmienniczka Agnieszka Penier, dla której było to debiutanckie trafienie w barwach Lechii.

W doliczonym czasie gry zespół z Niemcza zdołał jeszcze zdobyć bramkę na 5:6, to jednak gdańszczanki ostatecznie cieszyły się z jedenastego zwycięstwa w tym sezonie. Po 17. kolejce spotkań Biało-Zielone zajmują czwarte miejsce i tracą dziewięciu punktów do lidera ze Starych Oborzysk oraz drugiego KKP Bydgoszcz i trzy punkty do aktualnie zajmujących trzecie miejsce LFA Szczecin.

Za tydzień gdańszczanki pauzują, zaś najbliższy mecz zagrają 20 maja, kiedy podejmą na własnym boisku drużynę UKS Victorię Sianów.

Victoria Niemcz Osielsko - Lechia Gdańsk 5:6 (2:4)

Skład Lechia: Węsierska (Pierzchlińska), Zakrzewska, Lukach, Dziadzio, Kulla (Slisewska), Lewna(Skyriyak), Oleszczuk, Podsiadło, Ścisłowska, Urban (Wojciechowska), Zawistowska (Penier)
Rezerwowe (bez zmian): Sokołowska, Jaśniewska