Marek urodził się w 2002 roku a jego schorzenia to: wcześniactwo i dziecięce porażenie mózgowe.

Pasją Marka jest sport, jego marzeniem jest zostanie piłkarzem, dlatego z taką wytrwałością ćwiczy na rehabilitacjach.

Rodzice proszą o przekazanie 1% na rehabilitację Marka. Poniżej zamieszczamy ich apel.

Wielki Mały Kibic - odwiedź blog Marka Mizery

Apel rodziców Marka Mizery

Zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla chorego Marka, który jako trzecioklasista na razie nie może na własnych nóżkach iść do szkoły, ponieważ urodził się jako wcześniak i w szesnastej dobie został zarażony bakterią - posocznicą. To doprowadziło do niedotlenienia mózgu, a następnie czterokończynowego porażenia mózgowego. Niestety leczenie i rehabilitacje są bardzo drogie, a liczba rehabilitacji, jaką gwarantuje NFZ, nawet marginalnie nie zaspokaja potrzeb Marka. Koszt jednej godziny u prywatnego rehabilitanta wynosi około 70zł, wyjazd na turnus rehabilitacyjny 4,5 tyś. zł, zaś podstawowy sprzęt rehabilitacyjny kolejne tysiące (np. chodzik tylny 4,5 tyś zł). Dodatkowo nasz podopieczny korzysta z pomocy okulisty, logopedy, psychologa, pedagoga, hipoterapii itp. Są to godziny bardzo ciężkiej pracy.

Obecnie, dzięki intensywnej rehabilitacji Marek nie ma przykurczy, które są powszechne przy tego typu schorzeniu. Poza tym potrafi siedzieć i stać, zaczyna chodzić przy specjalistycznym chodziku. Lekarze dają mu szansę na samodzielne poruszanie się w przyszłości. Marek jest świadomy swojej choroby i zdeterminowany w walce o spełnienie swoich marzeń (chce zostać piłkarzem), że ćwiczy ponad swoje siły i w milczeniu znosi porażki.

Zobacz całą galerię Mareczka

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" KRS 0000037904
Warszawa ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
DLA MARKA MIZERA NR.1972
BARDZO PROSIMY O POMOC W REHABILITACJI SYNKA!!!

Na naszej stronie stworzyliśmy funkcjonuje dział, w którym prezentujemy komu możecie przekazać swój 1% podatku. Zajrzyjcie i skorzystajcie z naszych propozycji.

Biało-Zielony 1%

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora