Projekt Mapa Pamięci Lechii Gdańsk nie zwalnia tempa. Nadal kilkadziesiąt osób czeka na dodanie. Zachęcamy więc do zaangażowania się osób z regionu i jednocześnie przysyłania propozycji kogo jeszcze brakuje.

Prace nad mapą wystartowały w sierpniu bieżącego roku, a na chwilę obecną udało się dodać informacje o 110 zmarłych. Około 50 osób czeka jeszcze na dodanie.

Dzięki przygotowanej przez nas Mapie Pamięci Lechii Gdańsk, każdy chętny może w łatwy sposób dotrzeć na grób piłkarza, trenera czy działacza związanego z Lechią Gdańsk.

Uzupełnianie mapy rozpoczęliśmy od trójmiejskich cmentarzy. Obecnie dodawane są groby z głębi kraju i tutaj zachęcamy Was do pomocy.

Szukamy osób, które w takich miastach jak Radom, Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Opole, Sztum, Piekary Śląskie, Katowice, Chełmno i kilku innych pomogą zrobić zdjęcia grobów + lokalizację (GPS). Posiadamy dokładne informacje o lokalizacjach poszczególnych grobów, więc z trafieniem nie będzie problemu.

Mapa pomaga odnaleźć poszczególne groby dzięki dodaniu współrzędnych geograficznych wraz z opisem lokalizacji na danym cmentarzu.

Profil każdej osoby wzbogacony jest o zdjęcia grobu, skrócony opis, ale także odnośnik prowadzący do szczegółowych statystyk na naszej stronie.

 

Każdy może pomóc

Jesteśmy otwarci na Wasze uwagi i sugestie. Projekt rozpoczęliśmy od dodania zmarłych piłkarzy, trenerów pierwszej drużyny i prezesów Klubu. Na pewno pominęliśmy wielu działaczy, trenerów drużyn juniorskich, kierowników drużyn. Jeżeli zatem kogoś brakuje na mapie, dajcie nam znać. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nasza wiedza o osobach związanych z Lechią jest ograniczona. Są przypadki, gdy znamy tylko nazwisko, czasem mamy też imię, ale co z tego skoro nic więcej nie znaleźliśmy.

Dodatkowo część rodzin nie informuje o śmierci swoich bliskich, stąd zdarza się, że przypadkowo trafiamy na takie informacje czasem dopiero po kilku latach.

Zachęcamy również do wsparcia finansowego. Uruchomiliśmy niedawno profil na Patronite.pl gdzie każdy chętny może nas wesprzeć i docenić w ten sposób nasze zaangażowanie.

Z góry dziękujemy.

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na X LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora