Lider zatrzymany. Na zakończenie 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Lechię Gdańsk 2:1. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Filip Starzyński oraz Damjan Bohar. Dla podopiecznych Piotra Stokowca to pierwsza porażka od 14 ligowych spotkań.

Przed poniedziałkowym starciem Filip Jagiełło odebrał nagrodę dla Młodzieżowca Miesiąca za luty 2019. Niestety już w 17. minucie musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Kilkanaście minut później jego zespół wyszedł na prowadzenie. Bartosz Ślisz został sfaulowany w polu karnym rywali przez Błażeja Augustyna. Bezbłędny z linii jedenastu metrów okazał się Filip Starzyński. W końcówce pierwszej połowy Filip Mladenović przedarł się lewą stroną murawy, dośrodkował, a Artur Sobiech zgrał głową. Na pełnej szybkości akcję zamknął Jarosław Kubicki i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły więcej sytuacji bramkowych. Do piłki dopadł Flávio Paixão, a także oddał strzał przewrotką, jednak jego uderzenie przeszło nad poprzeczką. Co się nie udało zawodnikom z Gdańska, wyszło Miedziowym. Bartłomiej Pawłowski świetnie dośrodkował w pole karne rywali, gdzie na futbolówkę czekał Damjan Bohar, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Dušana Kuciaka. Lechia Gdańsk stworzyła kilka okazji do wyrównania, ale była nieskuteczna i poniosła pierwszą porażkę od 13 spotkań w Ekstraklasie.

źródło:ekstraklasa.org/ własne