Od lat kibice Lechii Gdańsk przy wszelkich możliwych okolicznościach prezentują oprawy patriotyczne, w tym także kultywują pamięć o polskich żołnierzach walczących na pierwszej linii frontu z III Rzeszą.

Podczas sobotniego spotkania z Rakowem Częstochowa gdańszczanie zaprezentowali oprawę poświęconą wyżej wspomnianemu wydarzeniu. Na prezentację składała się sektorówka w kształcie herbu miasta Gdańska, transparentu na płocie z hasłem: „W Gdańsku staliśmy tak jak mur, gwiżdżąc na szwabską armatę” wraz z wizerunkiem polskiego żołnierza w centralnym punkcie sektora oraz biało-czerwonych świec dymnych. 

Ponadto w trakcie prezentacji oprawy stadion odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego. Gospodarze z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” wywiesili okolicznościowy transparent.

Goście dotarli do Gdańska w 143 osoby, w tym 10 fanów Chemika Kędzierzyn-Koźle oraz 2 Stomilowców. Przed meczem cała grupa wyjazdowa udała się na Westerplatte, gdzie złożyła wieńce. Tego dnia spotkanie z perspektywy trybun oglądało 5424 widzów.

źródło: stadionowioprawcy.net / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora