Nowy trener Biało-Zielonych wspólnie ze swoim sztabem chce zabrać się ostro do pracy.

- Chciałbym podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Cieszę się, że trafiam do Lechii, bo ten klub ma duże możliwości rozwoju. Ja jestem trenerem, który również chce się rozwijać, doskonalić, czynić postęp. Dlatego uważam, że Lechia to dla mnie odpowiedni klub – przekonywał na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli szkoleniowca Lechii Piotr Stokowiec. – Najważniejszy cel, jaki stawiamy sobie na najbliższy czas to zapewnienie Lechii utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Chcemy poprawić wyniki osiągane przez drużynę, chcemy poprawić komunikację w zespole i sprawić, by zawodnicy poczuli się mocni, by byli groźni dla najlepszych. Później będziemy zajmować się celami długofalowymi – dodał trener Stokowiec.

- Wierzę w pracę, wyznaję jej kult i tego będę wymagać również od swoich piłkarzy. Nie zamykam drogi do składu przed żadnym z piłkarzy, którzy są w kadrze Lechii. Wszyscy, których mam do dyspozycji są gotowi do treningu i spośród nich wybierzemy najlepszy wyjściowy skład na najbliższy mecz z Legią Warszawa – podkreślił Piotr Stokowiec. – Wiem, że piłkarze, którzy są w Lechii mają wysokie umiejętności i mają coś do udowodnienia. Mam nadzieję, że będą mieli w tym wsparcie. Bądźmy razem, wygrywajmy razem – dodał szkoleniowiec Lechii.

W sztabie szkoleniowym Piotra Stokowca pracować będą Łukasz Smolarow oraz Jarosław Bako.

- Zostają również Maciej Kalkowski oraz Damian Korba. Odnośnie pozostałych osób ze sztabu decyzję podejmiemy w najbliższym czasie – wyjaśnił nowy trener gdańskiej drużyny.

źródło: lechia.pl

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora