W poniedziałkowy wieczór oglądaliśmy w Legnicy mecz zespołów, które mają przed sobą odmienne cele. Poniżej prezentujemy wypowiedzi trenerów po meczu Miedź Legnica - Lechia Gdańsk.

Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk):

- Myślę, że to nie był łatwy mecz dla nas. Trzeba było naprawdę solidnie się napracować, żeby myśleć o jakiejś zdobyczy punktowej. Oczywiście graliśmy o pełną pulę. Swoje sytuacje mieliśmy, natomiast Miedź też była dobrze zorganizowana. Podwoili boki w systemie 5-4-1. Wiedzieli o naszych atutach i faktycznie nas blokowali. Wiadomo, że na takiej murawie, o tej porze roku, atak pozycyjny gra się coraz trudniej. Stworzyliśmy swoje sytuacje, ale też trzeba było uważać, żeby nie nadziać się na kontrę. Parę tych kontr było i był to dla nas bardzo energetyczny mecz. Każda drużyna szanowała punkt, ale chciała też wygrać i czekała na szanse. Wiadomo, że gra się o pełną pulę. Przydałby się komplet punktów zarówno Miedzi, jak i nam. Siłę ofensywną wpuściliśmy taką jaką mieliśmy, licząc na to, że zdobędziemy bramkę. To się nie udało, natomiast zdaję sobie sprawę, że ta drużyna będzie grała jeszcze lepiej i potrzebujemy okresu przygotowawczego, sparingów, żeby tacy zawodnicy jak Wolski, Sobiech czy wracający po kontuzji Lipski, przepracowali pełny okres przygotowawczy. Mam poczucie, że kontroluję ten proces i cały czas idziemy do przodu. Wiadomo, że zdarzają się obniżki formy, słabsze mecze, ale myślę, że póki co prezentujemy równą formę i te słabsze mecze nam się nie zdarzają. Bardziej myślę tu o słabszej formie indywidualnej, ale to jest normalna rzecz. Gratuluję Miedzi punktu i dobrego widowiska. Na pewno taka gra daje im podstawy do tego, aby myśleć o spokojnym utrzymaniu, a może o czymś więcej. Nie chcę jednak uprzedzać faktów. Jestem zadowolony z dorobku swojej drużyny i wiem, że będziemy szli w górę i jeśli będzie zapewniona taka stabilność w klubie, to myślę, że Lechię stać jeszcze na podniesienie poziomu, szczególnie jeśli chodzi o grę ofensywną.

Dominik Nowak (Miedź Legnica):

- Ten zimowy wieczór zakończył się dla nas połowicznym sukcesem. Punkt, niezależnie z kim z zdobyty, jest punktem. Trzeba go szanować. Jeżeli chodzi o samo spotkanie, chcieliśmy być konsekwentni w działaniach. Wiedzieliśmy jak silną stroną Lechii są boczne sektory, umiejętność tworzenia sobie przewagi plus oczywiście dośrodkowania w pole karne. Zresztą później już trzech zawodników dobrze grających głową - Arak, Paixao i Sobiech - było w polu karnym i dobrze, że wybroniliśmy. Nie ustrzegliśmy się błędów, szczególnie przy sytuacji Haraslina. Na wysokości zadania stanął Antek, natomiast my także mieliśmy swoje okazje. Uważam, że w przekroju spotkania, które zespół wybiegał, byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie. Mieliśmy swój pomysł na wyprowadzanie szybkich ataków. Ten remis jest dla obu stron sprawiedliwy. Tak ten punkt postrzegam. Wiadomo, że można gdybać, bo mieliśmy dwie dobre okazje Pawła Zielińskiego. Był to ostatni mecz u siebie. Kibice docenili na pewno wkład i zaangażowanie piłkarzy w spotkanie, za co podziękowali. Runda oczywiście się nie kończy. Musimy bardzo mocno walczyć w Kielcach o następne punkty.

źródło: miedzlegnica.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora