Po debiucie w meczu ze Śląskiem Wrocław, w niedzielę o godz. 17.30 trener Artur Skowronek poprowadzi pierwszy raz Wisłę Kraków w domowym meczu. Przeciwnikiem „Białej Gwiazdy” będzie Lechia Gdańsk. Gdańszczanie zajmują obecnie 8 miejsce, Wisła ostatnie 16.

Dziennikarze, nieco prowokacyjnie pytali Artura Skowronka na przedmeczowej konferencji prasowej, czy po tym, jak prezentowała się ostatnio Wisła, jej kibice w ogóle mają powody do jakiegokolwiek optymizmu przed starciem z Lechią. - Pewnie, że mają powody do optymizmu i zapewne dlatego przyjdą - odpowiedział z przekonaniem szkoleniowiec. - Również z tego powodu, że są z nami w trudnym momencie. Wierzę, że dadzą nam wsparcie i będzie to rzeczywiście nasz dwunasty zawodnik, co pozwoli piłkarzom złapać lepszą płynność gry. Za tym pójdą sytuacje, a jakości mamy na tyle dużo, że będziemy je skutecznie wykańczać. U nas w szatni, pomimo tego, że jesteśmy tam, gdzie jesteśmy, głowy są pozytywnie nastawione do pracy. Nie inaczej jest przed Lechią Gdańsk. Tym bardziej, że było coś pozytywnego w meczu ze Śląskiem, o co można teraz się zaczepić.

Zapraszamy na zapis konferencji prasowej szkoleniowca Wisły Kraków przed niedzielnym meczem.

Przechwytywanie

  • Kursy: 1- 3,41 X-3,70 2-2,1 [więcej TUTAJ]
  • Lechia Gdańsk straciła gola w każdym z 6 ostatnich ligowych meczów wyjazdowych.
  • 31,6 to średnia fauli na mecz w 5 ostatnich spotkaniach ligowych rozegranych pomiędzy tymi zespołami.
  • Wisła przegrała 8 ostatnich spotkań ligowych.
  • W 11 spotkaniach ligowych z udziałem Lechii rozegranych w tym sezonie gole strzeliły oba zespoły. To obok Lecha Poznań najlepszy wynik w lidze.

źródło: wisla.krakow.pl / własne / gazetakrakowska.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora