Historię i wyniki meczów z Juventusem zna chyba każdy kibic Lechii Gdańsk. Od lat znany jest również materiał wideo Hajda na 'Juve' o wyjeździe piłkarzy Lechii do Turynu. Niestety jego jakość jest fatalna. TVP właśnie na swojej stronie opublikowała cyfrową rekonstrukcję tego materiału. Zobaczcie go koniecznie.

Mecze piłki nożnej Lechii Gdańsk z Juventusem Turyn, które rozegrano w ramach rozgrywek Pucharu Zdobywców Pucharów we wrześniu 1983 roku, były największym sportowym wydarzeniem XX wieku na Wybrzeżu. Zainteresowanie meczem było ogromne, bilety starali się uzyskać nie tylko kibice, ale i całe zakłady pracy. Przygotowania przed meczem, wypowiedzi działaczy sportowych, wylot zawodników Lechii Gdańsk do Turynu. Mecz z Juventusem Turyn rozegrano 14 września 1983 roku, Polacy przegrali wynikiem 7:0. W ramach rewanżu, Włosi mają przybyć do Gdańska. Dziesięć dni przed tym wydarzeniem, Lechia Gdańsk rozgrywa mecz na stadionie we Wrzeszczu, odbiera aplauz i poparcie polskich kibiców. Oczekiwanie ma mecz Lechia Gdańsk Juventus Turyn, który ma się rozegrać 28 września 1983 roku w Gdańsku.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora