Przedstawiamy skrót spotkania w Chorzowie, gdzie gdańska Lechia została pokonana przez zespół Ruchu 3:2 (3:0).

Do przerwy było już 3:0 dla Ruchu, ale w drugiej połowie piłkarze Ruchu starali się utrzymać wynik a Lechiści starali sie zmniejszyć rozmiary porażki. Ruch spuścił z tonu i najadł się strachu, bo Lechii udało się zdobyć dwa gole (oba strzelił Michał Mak), ale to i tak nie wystarczyło, by odwrócić losy meczu - trzy punkty zostały w Chorzowie.

7 listopada 2015, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch - Lechia 3:2 (3:0)
Mariusz Stępiński 10, Marek Zieńczuk 23, Michał Koj 26 - Michał Mak 65, 68

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski (71, 19. Tomasz Podgórski), 2. Mateusz Cichocki, 14. Michał Koj, 20. Marek Szyndrowski - 27. Kamil Mazek (90, 6. Michał Szewczyk), 4. Łukasz Surma, 7. Maciej Iwański, 10. Patryk Lipski, 5. Marek Zieńczuk - 18. Mariusz Stępiński (82, 11. Michał Efir).

Lechia: 50. Marko Marić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 22. Mario Maloča, 2. Rafał Janicki, 3. Jakub Wawrzyniak - 21. Sławomir Peszko (46, 8. Daniel Łukasik), 16. Ariel Borysiuk (85, 44. Michał Żebrakowski), 4. Aleksandar Kovačević, 11. Maciej Makuszewski, 9. Michał Mak - 30. Grzegorz Kuświk (76, 7. Miloš Krasić).

żółte kartki: Szyndrowski - Maloča.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 6829.

Źródło: ekstraklasa.tv/Futbol Polska/90minut/własne