- Te działania, to część prezydenckiej kampanii wyborczej, tak o trwających  w Brazylii protestach w Radiu Gdańsk mówił Luiz Deleu, Brazylijczyk grający w Lechii Gdańsk.

Piłkarz był gościem Włodzimierza Machnikowskiego w programie Rozmowa Kontrolowana.

Według sportowca, przedmundialowe zamieszanie i protesty w jego ojczyźnie związane są bardziej z polityką, niż ze społecznym niezadowoleniem. - Niedługo będziemy mieli w Brazylii wybory prezydenckie. Można odnieść wrażenie, że te działania to część kampanii wyborczej, powiedział Deleu.

Piłkarz zaznaczył, że rok temu, przed Pucharem Konfederacji też odbywały się protesty. - Rozgrywki się skończyły, a razem z nimi skończyły się protesty, zauważył piłkarz Lechii Gdańsk. Brazylijczyk dodał, że pomimo tego, że dużo ludzi strajkuje przeciwko mistrzostwom, to większość Brazylijczyków chce turnieju. -Dużo ludzi, którzy sprzeciwiają się rozgrywkom, tak naprawdę ma bilety i pójdzie na mecz.

Obrońca Lechii powiedział, że oglądając relacje z Brazylii można odnieść wrażenie, że jest tam niebezpiecznie. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, chociaż turyści powinni uważać. - W Brazylii będzie bardzo bezpiecznie, szczególnie na głównych ulicach i wokół stadionów, ale dalej może być już gorąco. Turyści powinni uważać, lepiej zostać tam gdzie jest bezpieczniej, radził kibicom Deleu.

Źródło: Radio Gdańsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora