W sobotę o 15:00 Lechia Gdańsk zmierzy się z Cracovią. W czwartek rano odbyła się konferencja prasowa, na której na temat obecnej sytuacji wypowiedzieli się David Badia oraz Marco Terrazzino. -  Musimy być dobrze zorganizowani i i przygotowani. Jesteśmy na dobrej drodze. Potrzebujemy zdobyć jednak bramki i punkty - ocenił szkoleniowiec Lechii.

Nad czym piłkarze Lechii pracowali nad więcej przed nadchodzącym spotkaniem ligowym? - W mikrocyklu pracujemy nad wieloma rzeczami, nie tylko nad finalizacją. Niski pressing, wysoki pressing itp. – wszystko chcemy to zaadaptować przed sobotnim spotkaniem. Oczywiście, według mnie wszystko to będzie sie liczyć i poprawa wszystkiego ma znaczenie. Już teraz sporo udało nam się poprawić. Na końcu zawsze liczy się finalizacja. Przeciwko Pogoni bramkarz był najlepszym piłkarzem Pogoni. Musimy być dobrze zorganizowani ii przygotowani. Jesteśmy na dobrej drodze. Potrzebujemy zdobyć jednak bramki i punkty - przyznał trener Lechii.

Hiszpan odniósł się także do sytuacji zdrowotnej gdańskiego zespołu. -  Kiedy zmienia się trener, zmienia się metodologia i sposób prowadzenia treningów. Niektóre kontuzje są przyczyną pecha, inne wynikają ze słabszej regeneracji czy różnych starć. To duży problem, co mnie martwi. Trzeba znaleźć jedenastkę, mimo kontuzji. Chcemy przywrócić piłkarzy, jak najszybciej się da.

Nie zabrakło także pytań o Bassekou Diabate. - Diabate to bardzo ważny zawodnik i szukamy dla niego optymalnej pozycji. Jest bardzo szybki i mobilny. W dwie-trzy sekundy potrafi znaleźć się w sytuacji sam na sam. On lubi walczyć i to jest dla nas bardzo ważne. Wydaje się kwestią czasu, kiedy on wejdzie na jeszcze wyższy poziom - zakończył Badia.

 

źródło: lechia.pl