Dla zdecydowanej większości Kibiców, Lechia Gdańsk to piłka nożna. Mało kto wie, że przez lata był to klub wielosekcyjny, a na dodatek to inne sekcje miały większe sukcesy niż piłkarze. Jak doskonale wiemy, w Polsce to piłka nożna jest najbardziej popularną dyscypliną i innym ciężko się przebić. 

Przy okazji 75 urodzin Lechii Gdańsk chcemy wam przypomnieć jakie sekcje istniały w Klubie, w jakich latach i czy mogą się pochwalić jakimiś sukcesami. 

Na poniższej podstronie zebraliśmy wszystkie sekcje, o których istnieniu wiemy.

Kilka dni temu rozmawialiśmy z Damianem Bocheńskim, który bada historię Lechii Gdańsk. Zachęcamy do posłuchania materiału o sekcjach Lechii Gdańsk.

Mamy nadzieję, że ten temat Was zainteresuje. Zachęcamy oczywiście do dyskusji. Sukcesywnie planujemy przedstawiać Wam poszczególne sekcje, bo nie tylko piłka zasługuje na upamiętnienie.

14 grudnia 1945 roku klub liczył 467 członków, miał 30 O rugby, jego początkach na świecie i w Polsce oraz o początkach gdańskiej Lechii cztery sekcje: piłki nożnej, lekkoatletyki, gier sportowych i tenisa stołowego. W końcowych fazach organizacji istniały sekcje: bokserska, motocyklowa i tenisowa
Kronika KS BOP, Gdańsk 1945–1946

.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora