Rozegraniem meczu towarzyskiego Lechia Gdańsk uświetniła 80 rocznicę powstania Chojniczanki Chojnice. Gdańszczanie wygrali spotkanie 3:2, ale nie wynik był tego dnia najważniejszy.

Niedziela rozpoczęła się w Chojnicach od meczu oldbojów, w którym gospodarze ulegli zespołowi Lechii, aż 1:7. Następnie n a plac gry, dopingowani przez 2,5 tysiąca osób, wyszli piłkarzy pierwszych zespołów z obu klubów. Nie zabrakło sympatycznych akcentów. Zawodnicy zostali wyprowadzeni przez chłopców w klubowych barwach Lechii i Chojniczanki, a następnie wyrzucili w trybuny 22 szaliki obu zespołów.

Mecz rozpoczął się po myśli Biało-Zielonych, którzy już w 20 minucie otworzyli wynik. Po faulu w polu karnym na Pawle Buzale, karnego pewnie wykorzystał Tomasz Dawidowski. Kilka minut później Marcin Kaczmarek precyzyjnie dośrodkował do Pawła Nowaka, a ten strzałem w długi róg podwyższył wynik. Kiedy wydawało się, że Lechia wysoko zwycięży do głosu coraz częściej dochodzić zaczęli gospodarze. Tuż przed końcem pierwszej połowy Tomasz Pestka zdobył kontaktową bramkę, a zaraz po przerwie wyrównał wynik spotkania. To jednak Biało-Zieloni cieszyli się z końcowego zwycięstwa, a wszystko dzięki precyzyjnemu uderzeniu Marko Bajicia.

Po zakończeniu meczu piłkarze spotkali się z miejscowymi kibicami. Podpisywali zdjęcia i plakaty, a także pozowali do wspólnych zdjęć.

Zobacz materiał video

Chojniczanka Chojnice – Lechia Gdańsk 2:3 (1:2)
Pestka 39’, 49’ – Dawidowski 20’(k), Nowak 27’, Bajić 69’

Chojniczanka: Szafrański (46’ Chudy) - Buława (61’ Frymark), Kowalczyk, Trzebiński, Steinborn (46’ Megger) - Pestka (66’ Chudziński),  Ziemak, Atanacković, Fabich (56’ Ostrowski) - Kaszczyszyn (66’ Borowski), Marciniak (75’Niewęgłowski).

Lechia Gdańsk w pierwszej połowie: Kapsa – Kaczmarek, Wołąkiewicz, Bąk, Skliopidis – Nowak, Surma, Pietrowski – Wiśniewski, Dawidowski, Buzała.

Lechia Gdańsk w drugiej połowie: Kapsa – Mysona, Wołąkiewicz, Bąk, Skliopidis – Konstantinidis, Piątek, Bajić – Rogalski, Zabłocki, Wiśniewski.

Źródło: Lechia.pl