Zapraszamy na wywiad z zawodnikiem przeprowadzony przez serwis tylkoekstraklasa.pl.

Jak ocenisz sparing z wicemistrzem Niemiec?

-Mecz z VFL Wolfsburg był dla nas bardzo pożytecznym sprawdzianem. Spotkaliśmy się z bardzo wymagającym rywalem, jest to aktualny wicemistrz Niemiec. Uważam, że pokazaliśmy się z niezłej strony, stworzyliśmy kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, konstruowaliśmy składne akcje, natomiast nie ustrzegliśmy się również błędów. Mamy parę dni do meczu z Cracovią i zrobimy wszystko, by do tego meczu przygotować się w 100%.

-Po roku spędzonym w Gdańsku uważasz, że powrót do Polski był dobrym wyborem?

Gdybym postawił siebie w sytuacji z przed roku, to podjąłbym dokładnie taką samą decyzję. Włochy były dla mnie znakomitym doświadczeniem, ale po roku czasu spędzonym w Novarze zdecydowałem się na powrót do Polski. Lechia gwarantowała mi możliwość rozwoju i był to dla mnie najlepszy wybór.

-Jakie masz osobiste cele na sezon 2015/2016?

-Przede wszystkim sportowy rozwój. Uważam, że poprzedni sezon był dla mnie dużym krokiem naprzód i to samo chciałbym wypracować sobie w nadchodzącym sezonie. Będę dawał z siebie wszystko, by tak się stało.

-Uważasz że jesteś gotów, aby rozpocząć mecz z Cracovią w pierwszym składzie oraz czy jako wychowanek Wisły masz do tego dodatkową motywację?

-Kiedy wychodzę na boisko jestem zawsze maksymalnie skoncentrowany. Nie inaczej podejdę do spotkania z Cracovią. Przepracowałem w pełnym wymiarze cały okres przygotowawczy, czuję się bardzo dobrze i jeśli tylko dostanę szansę od trenera, to zrobię wszystko, by ją wykorzystać.

Profil Adama Buksy

Źródło: tylkoekstraklasa.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora