Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk stara się o organizację na stadionie PGE Arena Międzynarodowych Mistrzostw Polski Par Klubowych czytamy na sportowefakty.pl.

Działacze Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk robią wszystko, aby sytuacja finansowa klubu poprawiła się. Jednym z pomysłów jest organizacja dużego turnieju żużlowego na PGE Arenie.

O tym, że działacze Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk czynią starania o organizację dużego turnieju, który ma zapewnić odpowiedni dopływ gotówki do budżetu klubu, mówi się od dawna. Jedna z koncepcji zakładała organizację takiej imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zgody na organizację zawodów na największym stadionie w Polsce nie wyraził jednak Polski Związek Motorowy, który czyni starania, aby w przyszłym roku zorganizować tam jedną rund cyklu Grand Prix.

To, czego nie udało się zorganizować na "Narodowym", działacze Wybrzeża zamierzają zrealizować na gdańskiej PGE Arenie. Zawody mają zostać rozegrane 5 lipca pod nazwą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych. W turnieju mają wziąć udział najlepsze pary zespołów ENEA Ekstraligi, a sama impreza będzie wzorowana na wcześniejszym cyklu organizowanym przez braci Terleckich - Winterthur Cup. Szczegółowe informacje na temat turnieju mają zostać zaprezentowane podczas konferencji prasowej.

Źródło: sportowefakty.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora